X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Afera Amber Gold. „Przesłuchanie Donalda Tuska będzie kluczowe”

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 08:28
- Wnioski z prac sejmowej komisji ds. Amber Gold są bulwersujące. Do niedawna obraz Amber Gold jawił się jako działalność Marcina i Katarzyny P. jako słupów zorganizowanej grupy przestępczej na Pomorzu, natomiast po przesłuchaniu praktycznie wszystkich przewidzianych funkcjonariuszy służb specjalnych jawi się obraz zupełnie poważniejszy, tzn. że mamy do czynienia z mafią – powiedział w audycji 24 Pytania członek komisji ds. Amber Gold Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.
Audio
  • 14.05.18 Tomasz Rzymkowski o pracach sejmowej komisji ds. Amber Gold.

- Jesteśmy coraz bliżej prawdy. Długo to trwa, bo podchodzimy do sprawy bardzo rzetelnie. Posiedzenia komisji mają mały walor walki politycznej. Komisja pracuje natomiast bardzo rzetelnie, w oparciu o dokumenty, przesłuchujemy kolejnych świadków, staramy się nikogo nie pomijać – wyjaśnił Tomasz Rzymkowski.

Zaznaczył, że we wrześniu przed komisją będzie przesłuchiwany były premier Donald Tusk. – Z pewnością to przesłuchanie będzie kluczowe. Były premier był wówczas prezesem Rady Ministrów, czyli zwierzchnikiem szefów wszystkich służb specjalnych w Polsce, a także zwierzchnikiem całej administracji cywilnej – oznajmił.

W opinii Rzymkowskiego, „Donaldowi Tuskowi powinny zostać postawione zarzuty w Trybunale Stanu”. - Donald Tusk nie powołał ministra koordynatora służb specjalnych w mojej ocenie w sposób właściwy. Minister koordynator służb powinien być członkiem Rady Ministrów, ministrem konstytucyjnym, ale bez udziału w konkretnym dziale administracji rządowej – stwierdził poseł Kukiz’15.

Jego zdaniem, z prac komisji wyłania się obraz działalności mafii. - Nawet najbardziej potężna grupa przestępcza w Polsce, która działa w poszczególnych miastach nie ma takiej siły by mieć wpływ na policję, prokuraturę, sądy, ale przede wszystkim urzędy administracji centralnej, rządowej – tłumaczył Rzymkowski.

Odniósł się także do wyborów samorządowych i kandydata Kukiz’15 na prezydenta Warszawy. – Nie wiem kto wystąpi w wyborach w Warszawie z ramienia Kukiz’15. Mówi się, że może to być Jan Śpiewak, Stanisław Tyszka lub inny, trzeci kandydat. Nikt w naszym ugrupowaniu nie ma tej wiedzy. Decyzja nie została jeszcze podjęta – podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/pr

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 14.05.18

Godzina emisji: 7:38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Tomasz Rzymkowski: Marek Belka zrzucił odpowiedzialność za Amber Gold na społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 09:16
Komisja śledcza ds. afery Amber Gold przesłuchała we wtorek byłego prezesa Narodowego Banku Polskiego, Marka Belkę. – To był jeden z najbardziej inteligentnych świadków. Nie jestem zadowolony z przesłuchania, były prezes wielu ważnych rzeczy nam nie powiedział, zakrywając się sztuczkami retorycznymi – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz ’15 i członek komisji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold: chcąc poznać prawdę, należy iść drogą pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 22:07
- W sprawie Amber Gold należy iść drogą pieniędzy i odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie są pieniądze z Amber Gold. Jeśli prześledzimy sprawy finansowe - a pieniądze nie kłamią - to rozwiążemy aferę Amber Gold i dojdziemy do ludzi, którzy się naprawdę wzbogacili – powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Telewizji Polskiej Witold Gadowski. Odniósł się w ten sposób do przesłuchania Michała Tuska przed sejmową komisją śledczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: poseł Rzymkowski zadaje właściwe pytania. To niebezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 17:51
– Wszyscy posłowie, którzy angażują się w wyjaśnianie niewyjaśnionych dotychczas afer, powinni mieć dodatkowa ochronę – mówił w Polskim Radiu 24 płk Piotr Wroński, były oficer służb specjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przesłuchanie b. szefa CBA. "W sprawie Amber Gold Biuro zrobiło, co mogło"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 15:02
CBA zrobiło, co mogło w sprawie Amber Gold, co leżało w naszych kompetencjach - oświadczył b. szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik w środę przed komisją śledczą. W trakcie przesłuchania Jarosław Krajewski (PiS) pytał świadka m.in. o to, od kiedy miał informacje na temat Amber Gold. Posiedzenie komisji transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja ds. Amber Gold. „Państwo powinno reagować na kuriozalne sytuacje”

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 15:40
- Rzeczą niewyobrażalną jest tłumaczenie świadków ws. Amber Gold, że nie pamiętają tej sprawy. Twierdzą, że nie kojarzą, nie wiedzą, że dowiadują się o czymś dopiero na komisji. Państwo polskie powinno reagować gdy świadkowie unikają rzetelnych, zgodnych z prawdą odpowiedzi na pytania – powiedział w audycji Jakim Prawem poseł Kukiz’15, członek KRS i komisji śledczej ds. Amber Gold Tomasz Rzymkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Funkcjonariusz ABW: nie miałem żadnych informacji dotyczących Amber Gold i OLT Express

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 17:15
Jako oddelegowany do resortu finansów oficer ABW w czasie tej pracy nie miałem żadnych informacji dotyczących Amber Gold i OLT Express - mówił w poniedziałek przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold b. funkcjonariusz ABW. Polskie Radio 24 transmitowało poniedziałkowe przesłuchania funkcjonariuszy ABW. 
rozwiń zwiń