X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Suski: Naprawa Polski będzie trwała dłużej niż myślałem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 08:13
- Wszystkie oszustwa i kanty poprzedniej ekipy niedługo się przedawnią. Za chwilę okaże się, że nie ma winnych. To państwo z dykty – powiedział w audycji 24 Pytania szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski. Odniósł się w ten sposób do afery Amber Gold.
Audio
  • 15.05.18 Marek Suski o pracach sejmowej komisji ds. Amber Gold.15.05.18 Marek Suski o pracach sejmowej komisji ds. Amber Gold.

Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold kończy w tym tygodniu prace nad wątkiem dotyczącym działalności Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dziś przed członkami komisji zeznania złoży były szef tej służby specjalnej Dariusz Łuczak i były dyrektor Departamentu Postępowań Karnych ABW Jan Bilkiewicz.

Jak podkreślił Marek Suski, państwo za rządów Platformy Obywatelskiej było państwem teoretycznym i dziś, Prawo i Sprawiedliwość, wciąż nie może go odbudować. - Wciąż wielu ludzi ze starej ekipy zostało wśród różnych funkcjonariuszy, nie tylko służb specjalnych. Naprawa Polski będzie trwała dłużej niż myślałem – oznajmił. Jego zdaniem, służby powinny zostać rozwiązane i budowane od nowa. - Należałoby tych, którzy się "niby zajmowali" sprawą Amber Gold po prostu zwolnić - ocenił. 

Odniósł się także do prac komisji ds. Amber Gold. - Komisja śledcza wykazała z całą pewnością, że był parasol polityczny a służby nie podejmowały w wielu wymiarach działań, być może z własnej inicjatywy. Były święte krowy za czasów Platformy Obywatelskiej i odnoszę wrażenie, że część tego parasola ochronnego nadal funkcjonuje. Dziś część jest w opozycji, część poza służbą, ale część jeszcze tkwi w strukturach służb – stwierdził Suski.

Jak dodał, „hipokryzja tych ludzi sięgnęła zenitu”. - Nie mamy służb, które chronią obywateli, tylko chronią przestępców – oznajmił. - Świadkowie, którzy chcieli coś zrobić, byli wyśmiewani. Komisja śledcza wykazała, że był parasol polityczny – podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/pr

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 15.05.18

Godzina emisji: 7:38

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Komisja śledcza ds. Amber Gold. Kolejne przesłuchania świadków

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 12:10
– Amber Gold było klasycznym przedsiębiorstwem przestępczym – stwierdził przed komisją śledczą ds. Amber Gold były funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, dziś pracownik Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Według niego, nad szefem Amber Gold, Marcinem P., roztoczony był "swoisty parasol ochronny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były dyrektor Centrum Analiz ABW: pieniądze Amber Gold na nieruchomości, wynagrodzenia i reklamę

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 10:33
Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold przesłuchała dwóch byłych funkcjonariuszy ABW. Były dyrektor delegatury stołecznej ABW i departamentu kontrwywiadu w centrali agencji powiedział między innymi, że wydał polecenie wszczęcia teczki nadzoru indywidualnego dla wydziału z Gdańska, który zajmował się sprawą Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold. „Przesłuchanie Donalda Tuska będzie kluczowe”

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 08:28
- Wnioski z prac sejmowej komisji ds. Amber Gold są bulwersujące. Do niedawna obraz Amber Gold jawił się jako działalność Marcina i Katarzyny P. jako słupów zorganizowanej grupy przestępczej na Pomorzu, natomiast po przesłuchaniu praktycznie wszystkich przewidzianych funkcjonariuszy służb specjalnych jawi się obraz zupełnie poważniejszy, tzn. że mamy do czynienia z mafią – powiedział w audycji 24 Pytania członek komisji ds. Amber Gold Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.
rozwiń zwiń