X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Gryglas: nie przeceniałbym wizyty prezydenta Niemiec w kontekście Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 08:27
– To ważna wizyta (…). To nie jest oczywiste, że prezydent Niemiec przejeżdża do Polski w ramach uroczystości związanych ze stuleciem Niepodległości. Mamy wciąż nierozwiązane zaszłości historyczne – powiedział w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Zbigniew Gryglas z Porozumienia. W Polsce z dwudniową wizytą przebywa Frank-Walter Steinmeier.
Audio
  • Zbigniew Gryglas: nasz głos coraz mocniej dociera do Berlina

Jak wskazywał w Polskim Radiu 24 Zbigniew Gryglas, „trzeba rozmawiać” z Niemcami o wspólnej historii. W tym kontekście polityk Porozumienia mówił między innymi o tym, w jaki sposób na Zachodzie obecnie są postrzegane wydarzenia, które miały miejsce podczas II wojny światowej. Gość 24 Pytań – Rozmowy Poranka ocenił, że w większej mierze poza Polską pamięta się o Powstaniu w Getcie Warszawskim, choć to Powstanie Warszawskie było większym zrywem. – Ważne jednak jest to, że Frank-Walter Steinmeier przybył do Polski w tym ważnym dla nas roku i pochylił pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego – komentował Zbigniew Gryglas.

Podczas wizyty w Warszawie, we wtorek, prezydent Niemiec spotkał się z prezydentem Andrzejem Duda. Politycy rozmawiali nie tylko o kwestiach historycznych, ale także bieżącej polityce. Jednym z tematów spotkania był gazociąg Nord Stream 2.

– Nie przeceniałbym wizyty Franka-Waltera Steinmeiera w tym zakresie. Pamiętajmy, że kompetencje prezydenta Niemiec są bardzo ograniczone, w zasadzie sprowadzają się do kwestii reprezentacyjnych – zauważył na naszej antenie Zbigniew Gryglas. Poseł Porozumienia zaznaczył przy tym, że z ust prezydenta Niemiec padły „istotne słowa”. – Powiedział on, że Niemcy powinni rozumieć polski punkt widzenia, a kontrakt z Rosjanami ma również pewne znacznie polityczne, nie tylko gospodarcze – wskazywał gość PR24.

– Dobrze, że Niemcy coraz częściej to wszystko artykułują, nasz głos coraz mocniej dociera do Berlina (…). Jednak obawiam się, że nie przełoży się to na konkretne działania, zwyciężą niemieckie interesy – pointował Zbigniew Gryglas.

Więcej – m.in. o znaczeniu Polski w kontekście rozwoju Trójmorza, relacjach na linii Polska-Komisja Europejska, a także planach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego – w całej audycji.

Gospodarzem programu był Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/zz

------------------------

Data emisji: 06.06.18

Godzina emisji: 7.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Prezydent Niemiec z wizytą w Polsce. Komentarz

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 16:29
– Prezydent nie ma zbyt silnej pozycji politycznej w Niemczech (…) – powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz z Tygodnika „Solidarność”. Dwudniowa wizyta Franka Waltera-Steinmeiera w Polsce ma charakter zarówno polityczny, jak i historyczny – wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: jesteśmy zwolennikami UE wolnych narodów i państw

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 20:00
Prezydent Andrzej Duda zaznaczył podczas wspólnej konferencji z prezydentem Niemiec Frankiem Walterem Steinmeierem, że relacje polsko-niemieckie stanowią ważny element ładu europejskiego. O wizycie prezydenta Niemiec w Polsce mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. Piotr Madajczyk, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń