X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Susza w Polsce. Władysław Kosiniak-Kamysz: to jest gigantyczna klęska żywiołowa

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 08:40
Jedna trzecia upraw w Polsce jest dotknięta suszą. To jest problem, który dzisiaj trzeba rozwiązywać - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.
Audio
  • 21.06.18 Lider PSL: to jest gigantyczna klęska żywiołowa

Rząd ma zamiar pomóc rolnikom w związku z suszą i nie chce zostawiać ich samym sobie - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. - W związku z tym problemem (suszy) oraz innymi tematami rolniczymi nie będzie miesiąca miodowego, nie będzie żadnej rozbiegówki, tylko od razu istotne, bardzo konkretne kroki regulacyjne i projektowe, związane z tematyką rolnictwa, a w szczególności z tematem suszy - mówił szef rządu, zwracając się do Jana Krzysztofa Ardanowskiego powołanego w środę na nowego ministra rolnictwa.

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w Polskim Radiu 24, że susza to największe wyzwanie, które stoi obecnie przed Ardanowskim. - To jest ten temat i problem z którym nowy minister spotyka się od razu na wejściu. Pan premier Morawiecki dobrze powiedział, że nie będzie miesiąca miodowego. My dajemy krótkoterminowy kredyt zaufania dla nowego ministra. Problem suszy będzie pierwszym sprawdzianem - zaznaczył lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Szef PSL mówił, że jedna trzecia upraw w Polsce jest dotknięta suszą. - To jest gigantyczna klęska żywiołowa. Jeżeli nie spadną obfite deszcze w najbliższych dniach to - to będzie się oczywiście pogłębiać. Jest prośba i wezwanie wielu gospodarstw rolnych - prawie z każdej gminy - o to, żeby rząd udzielił im pomocy. Nie ma gminy nie objętej suszą - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 poinformował o swoich działaniach w sprawie pomocy rolnikom. - Zwróciłem się z listem do wójtów, burmistrzów, prezydentów o umorzenie podatku rolnego lub rozłożenie go na raty. To jest oczywiście decyzja gospodarzy naszych gmin, ale to była już pierwsza ulga dla rolników, którzy są dotknięci suszą - powiedział.

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji.

Gospodarzem programu była Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/aj

-------------------------

Data emisji: 21.06.18

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Premier: z powodu suszy nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski nie będzie miał miesiąca miodowego

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 12:44
Rząd ma zamiar pomóc rolnikom w związku z suszą i nie chce zostawiać ich samym sobie - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki na konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów. Dodał, że dotąd bilans wodny w czerwcu jest gorszy niż w najgorszych latach, straty mogą więc okazać się bardzo znaczne.
rozwiń zwiń