X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Ścigaj: trzeba uszanować Zgromadzenie Narodowe i zachować się godnie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 08:56
13 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie zbierze się Zgromadzenie Narodowe, które ma uczcić 550-lecie polskiego parlamentaryzmu i 100-lecie odzyskania niepodległości. Fakt ten budzi kontrowersje wśród części polityków opozycji. PO i Nowoczesna rozważają bojkot wydarzenia. Uważają, że w "obliczu łamania prawa i zasad demokracji" przez PiS taka forma świętowania jubileuszu nie powinna mieć miejsca. Gościem Polskiego Radia 24 była Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz '15.
Audio
  • 12.07.18 Agnieszka Ścigaj o Zgromadzeniu Narodowym na Zamku Królewskim

Uroczystości na Zamku Królewskim odnoszą się do wydarzeń historycznych. Dokładnie 550 lat temu, 13 lipca 1468 roku, miał miejsce sejmik generalny w Kole, który poprzedzał pierwszy w polskiej historii dwuizbowy Sejm Walny w Piotrkowie, 9 października 1468 r. Część posłów opozycji, m.in. z PO, Nowoczesnej oraz PSL, zapowiedziało bojkot uroczystości. 

- Wybieram się na Zgromadzenie Narodowe. Dostąpiłam zaszczytu powierzenia mi funkcji polskiego parlamentarzysty i mimo mojej krótkiej przygody z polityką, czuję dużą pokorę przed tymi 550 latami. Nie wyobrażam sobie, aby moje własne ambicje polityczne, mogły przesłonić fakt, że państwo polskie obchodzi tak wielką rocznicę. Podchodzę do tego z dużą powagą i mam szacunek do funkcji jaka została mi powierzona. Oczywiście nie mam też nic przeciwko debacie na temat polskiego parlamentaryzmu - mówiła Agnieszka Ścigaj

Zgromadzenie Narodowe, czyli wspólne posiedzenie Sejmu i Senatu, rozpocznie się w piątek o godz. 12 na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Orędziu, które wygłosi prezydent Andrzej Duda, będą przysłuchiwać się goście z zagranicy, posłowie, senatorowie oraz najwyżsi rangą urzędnicy państwowi.

- Mam wiele uwag do tego, jak obecnie prowadzi się dyskusję polityczną. Moim zdaniem nie ma dialogu w polskim parlamencie. Oddzielam jednak te kwestie. Powinniśmy uszanować Zgromadzenie Narodowe i zachować się godnie - tłumaczyła posłanka Kukiz'15.

Jej zdaniem poprzez bojkot Zgromadzenia Narodowego opozycja chce zwrócić na siebie uwagę i pokazać, że istnieje. - Cóż może powiedzieć opozycja, która przez osiem lat była u władzy? Mogłaby przeprosić, ale tego nie robi - dodała Ścigaj.     

Opozycja nie ma zbyt wielu możliwości, aby merytorycznie porozmawiać. Z drugiej strony, cóż ma powiedzieć partia, która była przez osiem lat u władzy. Jedyne, co robi Platforma Obywatelska, to chce obalić władzę - skomentowała posłanka Kukiz'15.

W przypadkach określonych w konstytucji, Sejm i Senat, obradując wspólnie pod przewodnictwem marszałka Sejmu lub w jego zastępstwie marszałka Senatu, działają jako Zgromadzenie Narodowe. Zgodnie z konstytucją, prezydent może zwracać się z orędziem do Sejmu, do Senatu lub do Zgromadzenia Narodowego

W rozmowie również o obowiązkowych szczepieniach dla dzieci oraz o reformie sądownictwa. 

Audycję prowadziła Eliza Olczyk.

_________________

Data emisji: 12.07.18 

Godzina emisji:  7:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także