X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister sprawiedliwości: konstytucja jest ponad Sądem Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 09:16
- Bezprawne postanowienie, wydane poza obowiązującym systemem prawnym, nie wiąże żadnych organów państwa i nie wywołuje żadnych skutków prawnych - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Warchoł. Wiceminister sprawiedliwości w ten sposób odniósł się do działań Sądu Najwyższego, który zdecydował m.in. o zawieszeniu przepisów dotyczących przechodzenia sędziów SN w stan spoczynku.
Audio
  • 10.08.18 Marcin Warchoł: postanowienie SN nie wiąże prezydenta i KRS

Marcin Warchoł na naszej antenie krytycznie odniósł się do działań Sądu Najwyższego w kontekście przeciwdziałania skutkom zmian, które przyniosła nowelizacja ustawie o SN. - Każde postanowienie, każde orzeczenie, każdy wyrok musi być oparty o obowiązujące ramy prawne. Ponad Sądem Najwyższym jest prawo. To kwestia fundamentalna - podkreślał wiceszef resortu sprawiedliwości. - Sędziowie Sądu Najwyższego nie stoją ponad ustawami, ponad konstytucją, muszą się do tych aktów stosować. To tak jakby zawiesić stosowanie kodeksu karnego i wyłączyć wybrane przepisy, ponieważ sędzia może im podlegać - dodawał gość PR24. 

W ostatnich dniach Sąd Najwyższy wysłał do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pytania prejudycjalne dotyczące zasady niezależności sądów i niezawisłości sędziów jako zasad prawa unijnego oraz unijnego zakazu dyskryminacji ze względu na wiek. Jednocześnie SN zdecydował zawieszeniu stosowania przepisów trzech artykułów ustawy o SN, dotyczących przechodzenia w stan spoczynku sędziów SN, którzy ukończyli 65 lat. 

- Postanowienie Sądu Najwyższego nie wywołuje skutków prawnych, nie jest wiążące ani dla prezydenta, ani dla Krajowej Rady Sądownictwa - przekonywał w PR24 Marcin Warchoł. - To postanowienie, w postaci zawieszenia obowiązywania ustawy, podważa funkcjonowanie państwa w sensie prawnym i faktycznym. To prowadzenie kraju w kierunku anarchii - zaznaczył wiceminister sprawiedliwości. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Stanisław Janecki

Polskie Radio 24/zz

--------------------------

Data emisji: 10.08.18

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Mec. Adam Tomczyński: Sąd Najwyższy wyszedł poza ramy prawa i każde inne działanie będzie tym samym

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 15:30
- Mamy problem, ponieważ Sąd Najwyższy wykroczył poza swoje kompetencje orzekając zabezpieczenie, którego nie wolno mu było orzec na podstawie przepisów Kodeksu Postępowania Cywilnego. Takie zabezpieczenie nie może też dotyczyć organów państwa – mówił w Polskim Radiu 24 mec. Adam Tomczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skomplikowana sytuacja wokół SN. Zmienią się przepisy w sprawie przechodzenia w stan spoczynku?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 11:56
- Politycy prawicy rzeczywiście ostro kwestionują postanowienie Sądu Najwyższego. Zwłaszcza, że jest ono rodzajem podejścia bardzo kreatywnego. Mimo tego obowiązuje - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga, szef działu prawnego "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłanka PO: sędziowie zmuszani są do proszenia o kontynuowanie pracy

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 07:53
- Obniżenie wieku emerytalnego sędziów powoduje, że tak naprawdę są oni zmuszeni do proszenia o kontynuowanie pracy -  mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Augustynowska, posłanka Platformy Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń