X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kongres Polska Wielki Projekt: Anca-Maria Cernea z Medalem Odwaga i Wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 12:15
Rumuńska lekarka, doktor Anca-Maria Cernea została uhonorowana Medalem Odwaga i Wiarygodność. Uroczystość odbyła się podczas Kongresu Polska Wielki Projekt, który trwa w Warszawie. Nagrodę wręczył Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Laudację na cześć laureatki wygłosił Bronisław Wildstein, który podkreślał jej zaangażowanie w propagowanie konserwatyzmu w Rumunii. Anca-Maria Cernea była gościem prof. Zdzisława Krasnodębskiego w audycji Konfrontacje Idei.
Audio
  • 19.05.2018 Anca-Maria Cernea: „Za czasów komunizmu w Rumuni były wielkie nadzieje związane z Polską”
Lekarka, działaczka społeczna i prezes Fundacji im. Ioana Barbusa, Anca-Maria Cernea podczas VIII Kongresu Polska Wielki Projekt w Warszawie. 18.05.2018.
Lekarka, działaczka społeczna i prezes Fundacji im. Ioana Barbusa, Anca-Maria Cernea podczas VIII Kongresu Polska Wielki Projekt w Warszawie. 18.05.2018. Foto: PAP/Leszek Szymański

Doktor Anca Maria Cernea, odbierając medal, przypomniała, że odwaga i wiarygodność była hasłem wyborczym świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego, którego w Rumunii bardzo ceniono. Dodała, że portal, który prowadzi, pełni bardzo ważną rolę w Rumunii. - Nasi czytelnicy wiedzą, że tylko u nas mogą znaleźć uczciwe informacje, o tym, co się dzieje w Polsce, to ważne, bo teraz Polska jest ofiarą kampanii oszczerstw na dużą skalę - powiedziała.

Jak podkreślała Anca-Maria Cernea, ważne jest, by budować solidną bazę dla polityki. Najpierw trzeba działać oddolnie. Badania opinii publicznej pokazują, że Rumuni w większości są konserwatywni. Mówią, że wierzą w Boga i kochają ojczyznę. Zawsze też mówią, że są prozachodni. Za czasów komunizmu w Rumuni były wielkie nadzieje związane z Polską. To był jedyny kraj, gdzie był tak wielki opór. Byliśmy bardzo wzruszeni, że Polak został papieżem, wszyscy pamiętają jego słowa „nie lękajcie się”. W tamtych czasach matka kazała mi nauczyć się polskiego, przyjechać tutaj i dowiedzieć się jak walczyć w komunizmem – mówiła rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Medale Odwaga i Wiarygodność wręczane są od 2014 roku. Kapituła przyznaje je osobom aktywnie działającym na rzecz Kongresu oraz wizerunku Polski i jej obywateli w świecie. Pierwszą osobą uhonorowaną medalem była prof. Ewa Thompson.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był prof. Zdzisław Krasnodębski.

Polskie Radio 24/IAR/PAP/cd

Konfrontacje Idei w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 19.05.2018

Godzina emisji: 11:07


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

VIII Kongres Polska Wielki Projekt. „Ten kongres ma wpływ na rzeczywistość”

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 18:00
- Kongres Polska Wielki Projekt od początku służył wymianie informacji i wzajemnej edukacji. Środowiska konserwatywne, które organizują kongres nie miały dotąd takiego forum. Podczas tego kongresu rodzą się konkretne projekty, co w Polsce można zmieniać. To rodzaj laboratorium, w którym przeprowadza się eksperymenty ideowe, które potem oddziałują na co się dzieje wokół nas – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Szczerski, krytyk sztuki historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres Polska Wielki Projekt – hołd dla Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 19:25
– W 2010 roku spotkanie nie doszło do skutku, przez to, co się stało w kwietniu. Jednak rok później, ze względu na pamięć o prezydencie Lechu Kaczyńskim, wcieliliśmy ideę w życie – mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 o Kongresie Polska Wielki Projekt Maryna Miklaszewska, dziennikarka, opozycjonistka w czasach PRL, a także wiceprezes Fundacji Polska Wielki Projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Zdzisław Krasnodębski: nie chcemy, by Polska była małym krajem

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 16:30
– Wielu ludziom nie na rękę jest "wielka Polska" – wskazywał w Rozmowie PR24 prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości na naszej antenie mówił o ideach Kongresu Polska Wielki Projekt, który rozpoczął się w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Projekt. Jaka Polska za 15 lat?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 16:30
– Byłoby dobrze, gdyby Polska przestała być projektem, nawet wielkim. Byłoby dobrze, gdyby Polska była nowoczesnym, sprawiedliwym i skutecznym państwem – mówił w Rozmowie PR24 Janusz Szewczak z PiS. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Marek Jakubiak z Kukiz’15 i Elżbieta Stępień z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata PR24. Rozwój gospodarczy a cele społeczne

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 11:15
O relacjach między silną gospodarką a dobrem wspólnym dyskutowano podczas II dnia Kongresu Polska Wielki Projekt w Warszawie. Prezesi państwowych spółek i instytucji mówili o ważnej roli państwa w pobudzaniu wzrostu gospodarczego. O silnej gospodarce i jej celach społecznych mówili w audycji Debata PR24 Tomasz Janik (prezes Polskiego Towarzystwa Gospodarczego), Andrzej Kensbok (wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A), prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) i Paweł Budrewicz (Centrum im. Adama Smitha).
rozwiń zwiń