X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemysław Dakowicz i jego literackie inspiracje

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 19:00
Poeta, eseista, historyk i krytyk literacki, a także doktor nauk humanistycznych. Przemysław Dakowicz działa się na wielu płaszczyznach świata literatury. Jakie są jego inspiracje? Co najbardziej porusza go we współczesnym świecie? O swojej twórczości i refleksjach, które jej towarzyszą, mówił w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 20.01.18 Przemysław Dakowicz: W swojej twórczości rękami i nogami bronię się przed politycznością
Przemysław Dakowicz
Przemysław DakowiczFoto: youtube.com

Związki między współczesnością i romantyzmem oraz zagadnienia z pogranicza poezji i religii. To dwa główne kierunki w pracy naukowej i twórczej, które towarzyszą Przemysławowi Dakowiczowi.

Jednak ostatnio gość Polskiego Radia 24 wydał książkę „Kwatera Zmartwychwstałej Pamięci”. Jest ona zbiorem eseistycznych tekstów, a także reportaży dotyczących prac poszukiwawczych i identyfikacyjnych prowadzonych przez zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym w Warszawie.

– W tej książce znalazły się wszystkie teksty, które w ciągu ostatnich 5 lat pisałem w nawiązaniu do tematu polskich bohaterów pomordowanych w okresie PRL. Chciałem w ten sposób wprowadzić do literatury temat, który nie jest literacki. Większość twórców, poprzez milczenie, chce oddać szacunek ofiarom bestialskich mordów. Moim zdaniem wydarzenia budujące naszą świadomość historyczną powinny być materią refleksji literackiej obecnej w naszej kulturze – zaznaczył Przemysław Dakowicz.

Więcej w całej rozmowie.

„Rozpruwacz Kulturalny” prowadził Jakub Moroz.

Polskie Radio 24/db

____________________ 

Rozpruwacz Kulturalny - wszystkie audycje Jakuba Moroza

Data emisji: 20.01.2018

Godzina emisji: 18:17


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 18:44
Ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Wyróżnienie przyznawane przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy nawiązuje tradycją do nagrody o tej samej nazwie przyznawanej przed wojną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbiorowa pamięć Polaków. „Nadal mamy z nią problem”

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 09:00
Czy Polacy mają kłopot z pamięcią historyczną? Czy demony przeszłości – zabory czy komunizm – zostały w naszym społeczeństwie odpowiednio przepracowane? O tym w audycji Życie z duszą czy bez mówił Przemysław Dakowicz, eseista, poeta, historyk literatury, autor książek „Afazja polska” i „Afazja polska 2”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prace poszukiwawcze na "Łączce" Cmentarza Powązkowskiego zakończone

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 19:42
Sobota była ostatnim dniem prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych na tzw. Łączce Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Poinformował o tym wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk. Od 18 kwietnia IPN poszukiwał tam szczątków ofiar komunizmu. O wynikach przeprowadzonych prac mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Szeląg, zastępca Dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprezes IPN: czas długich oczekiwań za identyfikację ofiar totalitaryzmów za nami

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 20:31
Szybsza identyfikacja szczątków ofiar totalitaryzmów - to główny cel podpisanego dziś porozumienia o współpracy między Instytutem Pamięci Narodowej a konsorcjum sześciu uczelni medycznych. W skład tej grupy wchodzą uniwersytety medyczne z Białegostoku, Lublina, Poznania, Warszawy, Wrocławia i Collegium Medicum w Bydgoszczy. O porozumieniu IPN-u z uczelniami medycznymi mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IPN nie może prowadzić prac na Ukrainie. Rozmowa z Krzysztofem Szwagrzykiem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 08:36
Polski Instytut Pamięci Narodowej nadal nie może prowadzić prac poszukiwawczych na terenie Ukrainy. Czy porozumienie jest możliwe? – Na dziś myślę, że nie – przyznał w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN. – Musimy jednak w przyszłości doprowadzić do kompromisu – zaznaczył gość Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń