X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Kudyba: kiedy poeta sięga po prozę

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 10:39
Nowa ksiażka Wojciecha Kudyby "Imigranci wracają do domu", to jednocześnie opowieść, przypowieść i spowiedź. Bohater, Karol Tracz, to człowiek naszych czasów, anonimowy obywatel Zjednoczonej Europy, który wyemigrował z Polski po stanie wojennym i przez długie lata wiódł życie w Niemczech. Z autorem książki, w audycji Rozpruwacz kulturalny rozmawiał Jakub Moroz.
Audio
  • 08.06.18 Wojciech Kudyba: Literatura ma moc i misję oswajania ludzi z nieprzyjemnymi doświadczeniami
Wojciech Kudyba
Wojciech KudybaFoto: wikipedia.com/Anna Jasielek

Powieść pokazuje świat wracających do ojczyzny emigrantów. Ojczyzny, której w zasadzie nie znają. Na kartach książki opisane są ich kryzysy i dramaty, które poprzez odpowiednią rytmikę narracji autor umiejętnie łagodzi. – Wydaje mi się, że książka powinna być dla czytelnika. Kiedy autor szokuje, to wywołuje efekt antyterapeutyczny a literatura staje się wtedy źródłem lęków. Zorientowałem się, że na rynku brakuje książek, które pocieszają w nieszczęściu. Literatura ma moc i misję oswajania ludzi z nieprzyjemnymi doświadczeniami – mówił Wojciech Kudyba.

Książka to opowieść o utracie tożsamości, jej poszukiwaniu i odnajdywaniu. Składa się z rozmów, które mają ukryty monolog wewnętrzny.

– Chodzi zarówno o tożsamość narodową, jak i o autoidentyfikację człowieka, który pogubił się w życiu. Kiedy odpowiadamy na pytanie "skąd jesteśmy", to w dużej mierze mówimy "kim jesteśmy". Mam wrażenie, że słowo "imigrant" zostało dziś nieco spłaszczone. Chciałem pokazać, że można go używać na głębszym poziomie. Bohater mojej książki, który przeszedł kryzys, patrzy teraz na swoje życie z zupełnie innej perspektywy - dodał.

Więcej w całej audycji.

Rozpruwacz Kulturalny prowadził Jakub Moroz.

__________________

PR24/PJ

Godzina emisji: 22:06

Data emisji: 07.06.18


Zobacz więcej na temat: emigracja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także