X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strategia na odbudowę rodziny

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 12:00
Gdy przychodzimy na świat, pojawia się automatycznie, stajemy się jej częścią lub wręcz ją tworzymy. Rodzina to pierwsza wspólnota łącząca ludzi. Czy we współczesnych czasach potrzebuje pomocy, aby przetrwać? Gośćmi audycji Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja byli: Anna Murawska, nauczycielka, reżyser teatru rodziców i dzieci „Biedronka” oraz Marek Grabowski, prezes Fundacji Mama i Tata.
Audio
  • 15.09.17 Anna Murawska: ważne jest pokazywanie szczęśliwego życia rodzinnego
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Fundacja Mamy i Taty ogłosiła swoją siódmą kampanię kierując ją do rządu, samorządów lokalnych, organizacji społecznych i pozarządowych, Kościoła, mediów i osób aktywnych społecznie. Jej celem jest budowanie pozytywnej kultury prorodzinnej, zatrzymanie emigracji, zachęta do zawierania małżeństw i ograniczenie liczby rozwodów.

Jak przekonywał Marek Grabowski, Polacy deklarują iż rodzina i dzieci są dla nich bardzo ważne, jednak dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują coś innego. - Coraz później zakładamy rodziny, wchodzimy w związki małżeńskie i coraz rzadziej decydujemy się na dzieci. Uważamy, że tę sytuację trzeba zmienić. Wartość rodziny trzeba odbudować – podkreślił gość audycji.

Zdaniem Anny Murawskiej wciąż brakuje pozytywnego obrazu rodziny we współczesnej kulturze i złymi wzrocami, które promują media. - Jako rodzice tworzymy teatr, w którym pokazujemy szczęśliwe rodziny, przeżywające różne problemy, ale które można rozwiązać razem. Chcemy pokazać, że rodzina może być szczęśliwa i trwała – powiedziała reżyser teatru i dodała, że chociaż jest to teatr amatorski, który ma bawić, to przy okazji uczy pozytywnych wartości.

 

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24/kawa

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 16.09.17

Godzina emisji: 00.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Fundacja Otwarte Ramiona pomaga dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 20:00
Każdego roku rodzi się w Polsce ponad 100 dzieci z wadą wrodzoną dłoni i przedramienia. Jeszcze więcej ulega wypadkom. Aktywnie pomaga im Fundacja Otwarte Ramiona, której przedstawiciele opowiedzieli w audycji Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja o swojej działalności. Gośćmi Polskiego Radia 24 były: Magdalena Belka i Marta Ławacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sursum Corda, czyli w górę serca!

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 20:00
Misją stowarzyszenia, jest jak twierdzą jego członkowie tworzenie warunków do wzajemnego pomagania. O tym, jak skutecznie powiązać potrzebujących z darczyńcami mówili w audycji Społeczeństwo obywatelskie reaktywacja: Marcin Kałużny - prezes Stowarzyszenia Sursum Corda i Halina Rams – wiceprezes oraz organizator wolontariatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja chorobą duszy

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 20:00
"Porzućcie wszelkie nadzieje" – w depresji nie ma przyszłości. Panuje w niej jedynie wieczność ciemnej przeszłości. Pomoc potrzebującym niesie od lat Stowarzyszenie "Aktywnie Przeciwko Depresji". Jej członkinie: Sylwia Rozbicka i Anna Pazierska, były gośćmi audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja.
rozwiń zwiń