Strategia na odbudowę rodziny

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 12:00
Gdy przychodzimy na świat, pojawia się automatycznie, stajemy się jej częścią lub wręcz ją tworzymy. Rodzina to pierwsza wspólnota łącząca ludzi. Czy we współczesnych czasach potrzebuje pomocy, aby przetrwać? Gośćmi audycji Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja byli: Anna Murawska, nauczycielka, reżyser teatru rodziców i dzieci „Biedronka” oraz Marek Grabowski, prezes Fundacji Mama i Tata.
Audio
  • 15.09.17 Anna Murawska: ważne jest pokazywanie szczęśliwego życia rodzinnego
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Fundacja Mamy i Taty ogłosiła swoją siódmą kampanię kierując ją do rządu, samorządów lokalnych, organizacji społecznych i pozarządowych, Kościoła, mediów i osób aktywnych społecznie. Jej celem jest budowanie pozytywnej kultury prorodzinnej, zatrzymanie emigracji, zachęta do zawierania małżeństw i ograniczenie liczby rozwodów.

Jak przekonywał Marek Grabowski, Polacy deklarują iż rodzina i dzieci są dla nich bardzo ważne, jednak dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują coś innego. - Coraz później zakładamy rodziny, wchodzimy w związki małżeńskie i coraz rzadziej decydujemy się na dzieci. Uważamy, że tę sytuację trzeba zmienić. Wartość rodziny trzeba odbudować – podkreślił gość audycji.

Zdaniem Anny Murawskiej wciąż brakuje pozytywnego obrazu rodziny we współczesnej kulturze i złymi wzrocami, które promują media. - Jako rodzice tworzymy teatr, w którym pokazujemy szczęśliwe rodziny, przeżywające różne problemy, ale które można rozwiązać razem. Chcemy pokazać, że rodzina może być szczęśliwa i trwała – powiedziała reżyser teatru i dodała, że chociaż jest to teatr amatorski, który ma bawić, to przy okazji uczy pozytywnych wartości.

 

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24/kawa

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 16.09.17

Godzina emisji: 00.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fundacja Otwarte Ramiona pomaga dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 20:00
Każdego roku rodzi się w Polsce ponad 100 dzieci z wadą wrodzoną dłoni i przedramienia. Jeszcze więcej ulega wypadkom. Aktywnie pomaga im Fundacja Otwarte Ramiona, której przedstawiciele opowiedzieli w audycji Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja o swojej działalności. Gośćmi Polskiego Radia 24 były: Magdalena Belka i Marta Ławacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sursum Corda, czyli w górę serca!

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 20:00
Misją stowarzyszenia, jest jak twierdzą jego członkowie tworzenie warunków do wzajemnego pomagania. O tym, jak skutecznie powiązać potrzebujących z darczyńcami mówili w audycji Społeczeństwo obywatelskie reaktywacja: Marcin Kałużny - prezes Stowarzyszenia Sursum Corda i Halina Rams – wiceprezes oraz organizator wolontariatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja chorobą duszy

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 20:00
"Porzućcie wszelkie nadzieje" – w depresji nie ma przyszłości. Panuje w niej jedynie wieczność ciemnej przeszłości. Pomoc potrzebującym niesie od lat Stowarzyszenie "Aktywnie Przeciwko Depresji". Jej członkinie: Sylwia Rozbicka i Anna Pazierska, były gośćmi audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja.
rozwiń zwiń