SOR: „Dom Nadziei” walczy z uzależnieniami

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 21:00
„Dom Nadziei” to działająca na Śląsku fundacja, zajmująca się profilaktyką i terapią uzależnień dzieci i młodzieży. O organizacji w audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja mówił ks. Bogdan Peć, dyrektor stacjonarnego ośrodka, prowadzonego przez fundację. Gościem PR24 była również Anna Czyżewska, psychoterapeutka.
Audio
  • 26.09.17 SOR: „Dom Nadziei” walczy z uzależnieniami
Budynek Fundacji Dom Nadziei w Bytomiu.
Budynek Fundacji Dom Nadziei w Bytomiu.Foto: domnadziei.pl

Jak opowiadał na naszej antenie ks. Bogdan Peć, funkcjonująca od ponad 20 lat fundacja „Dom Nadziei” walczy z uzależnieniami na kilka sposobów. – Nasza działalność to przede wszystkim stacjonarny, całodobowy ośrodek dla dzieci i młodzieży uzależnionej od alkoholu i narkotyków – wskazywał gość Polskiego Radia 24. – Oprócz tego, prowadzimy poradnię profilaktyki i terapii uzależnień, w ramach organizacji funkcjonują również grupy wsparcia. Prowadzimy też działania profilaktyczne w szkołach na Śląsku – dodawał.

Placówka prowadzona przez fundację „Dom Nadziei” dedykowana jest osobom w wieku 14-21 lat. Anna Czyżewska tłumaczyła na naszej antenie, dlaczego tak młode osoby wpadają w problemy związane z uzależnieniami. – W szybko rozwijającym się świecie, w dobie szerokiego dostępu do wiedzy, coraz trudniej jest nam znaleźć sens w życiu, coraz trudniej jest o autorytety. Wszystko można podważyć, świat staje się coraz bardziej relatywny. Wielu młodych ludzi się gubi, zwłaszcza że zagubieni często są także ich rodzice – wyjaśniała psychoterapeutka.

Więcej – o działaniu fundacji „Dom Nadziei”, a także problemach związanych z uzależnieniami – w  całej audycji.

Gospodarzem programu był Maciej Woźniakiewicz

Polskie Radio 24

_____________________

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 26.09.17

Godzina emisji: 20.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak