X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stowarzyszenie "Spinka" niesie pomoc niepełnosprawnym kierowcom

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 21:00
Stowarzyszeniu "Spinka" udało się stworzyć w Polsce profesjonalny rynek usług motoryzacyjnych dla środowiska niepełnosprawnych kierowców i pasażerów. O działalności fundacji mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja Krzysztof Marciniak (prezes Stowarzyszenia "Spinka") i Eugeniusz Błaszczak (niepełnosprawny korzystający z pomocy Stowarzyszenia).
Audio
  • 05.12.2017 Krzysztof Marciniak i Eugeniusz Błaszczak o Stowarzyszeniu „Spinka”.
Logotyp stowarzyszenia  Spinka.
Logotyp stowarzyszenia „ Spinka”.Foto: spinka.org.pl

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom powstało w 2006 r. i realizuje swoje cele poprzez m.in. współpracę ze szkołami nauki jazdy, z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Robi to szkoląc kierowców i także niepełnosprawnych kandydatów na kierowców. Reprezentuje ich w relacjach zewnętrznych wpierając aktywność zawodową, pomaga przy zakupie nowych i używanych samochodów przystosowanych do ich potrzeb, organizuje szkolenia, targi, konferencje i daje wsparcie w relacjach z urzędami.           

Zdaniem Krzysztofa Marciniaka każdy samochód można dostosować do potrzeb osoby z niepełnosprawnością. – Spinamy dwa światy – ludzi sprawnych i ludzi, którym los nie okazał się łaskawy. Gdy człowiek jest sprawny fizycznie, to nie ma świadomości, że jego los może się zmienić w sekundę przez przypadek. Dlatego staramy się spiąć te dwa okresy spiąć, by komfort funkcjonowania był maksymalnie duży. Samochód w życiu człowieka z dysfunkcją narządów ruchu jest nieodzowny. Prawie każda niepełnosprawność wymaga dokładnej przymiarki do samochodu – wskazywał prezes "Spinki".

Według Eugeniusza Błaszczaka takie stowarzyszenia jak "Spinka" w Polsce są potrzebne. –  Wypadek miałem 28 lat temu, a moje życie toczy się nadal. Uprawiałem sporty motorowe i przyszedł dzień, w którym usiadłem na wózku. Podczas wypadku doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego i moje życie się załamało. Wtedy trafiłem na „Spinkę”, która pomaga takim osobom jak ja – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24

_____________________

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 05.12.2017

Godzina emisji: 20:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Blumil – wózek inwalidzki na każdy teren

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:00
Ograniczenia tkwią w naszych głowach, nie w niepełnosprawności – to motto Miłosza Krawczyka - właściciela i założyciela firmy Blumil. Twórca specjalnego wózka, który daje możliwość osobom niepełnosprawnym poruszania się po dowolnym terenie, był gościem audycji Ludzie Gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Widzialni. Pełnosprawni” – akcja przełamująca stereotypy

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 13:05
Fundacja Grupy PKP prowadzi kampanię społeczną „Widzialni. Pełnosprawni”. W ramach inicjatywy organizowane są m.in. happeningi na sześciu polskich dworcach. O akcji w Polskim Radiu 24 mówiła Katarzyna Kucharek z Fundacji Grupy PKP.
rozwiń zwiń