X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Działalność akademickiej korporacji „Arkonia”

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 14:39
Akademicka korporacja „Arkonia” to stowarzyszenie studenckie, którego dewizą jest hasło „Veritate ac labore” czyli „Prawda i praca”. Trzy filary, na których opiera się stowarzyszenie to: przyjaźń, praca nad sobą i patriotyzm. O działalności organizacji mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja Maciej Saczywko - barwiarz, czyli pełnoprawny członek korporacji i Bartłomiej Kachniarz - filister, czyli członek wspierający stowarzyszenie.
Audio
  • 23.01.17 Maciej Saczywko i Bartłomiej Kachniarz o działalności korporacji „Arkonia”
Poczty sztandarowe warszawskich korporacji na uroczystościach przy pomniku Gloria Victis na Powązkach Wojskowych. 1.08.2017, Warszawa
Poczty sztandarowe warszawskich korporacji na uroczystościach przy pomniku Gloria Victis na Powązkach Wojskowych. 1.08.2017, WarszawaFoto: fb.com/KorporacjaAquilonia

Arkonia została założona 1897 r. na Politechnice - obecnym Uniwersytecie - w Rydze, gdzie podczas zaborów studiowało ponad 40 proc. polskich studentów. Organizacja przetrwała do dziś, choć w swoim życiorysie ma okres przerwy w czasach PRL.

Jak wyjaśnił Maciej Saczywko, określenia filister, barwiasz i fuks odnoszą się do hierarchii w organizacji. - Młody student zainteresowany korporacją przychodzi na nasze wykłady, a kiedy poznajemy go, a on składa podanie o wstąpienie do Arkonii uzyskuje najniższy stopień w hierarchii jakim jest fuks. Następnie, po zdaniu odpowiednich egzaminów, zostaje barwiarzem, może głosować, brać udział w tajnych zebraniach stowarzyszenia, a wyższy o stopień filister jest osobą, która skończyła już studia i odbyła pewne obowiązki względem korporacji, np. w postaci wykładów – tłumaczył Saczywko.

- W mieście mamy zawsze wiele miejsc, kontaktów, a to, co daje Arkonia to pewne zatrzymanie. Pewna grupa przyjaciół, która funkcjonuje od pierwszych lat studenckich do grobowej deski wzajemnie sobie pomaga i się wspiera – wyjaśnił Bartłomiej Kochniarz.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24/pr

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 23.01.17

Godzina emisji: 20:35


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 studenci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także