X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krótkofalarstwo we współczesnym świecie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 16:19
Kiedyś krótkofalarstwo było oknem na świat. Jego główną zaletą było to, że można się było kontaktować ze światem, poznawać go. O krótkofalarstwie w dobie internetu mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja Paweł Włodarczyk, pomysłodawca, twórca i wykładowca zespołu Radio Reaktywacja, a także najmłodsi członkowie społeczeństwa krótkofalowców – Grześ Zapała i Antek Włodarczak.
Audio
  • 6.02.18 Paweł Włodarczyk, Grześ Zapała i Antek Włodarczak o krótkofalarstwie we współczesnym świecie.
Przykład amatorskiej radiostacji
Przykład amatorskiej radiostacji Foto: Emil Neuerer/CC BY-SA 3.0

Jak podkreślił Paweł Włodarczyk, krótkofalarstwo jest obecnie hobby niszowym. – Sądzę, że średnia wieku krótkofalowców to powyżej 50 lat. Wierzymy jednak, że świat radioamatorów będzie nadal istniał, że przyjdą do nas młodzi, chętni ludzie, którzy się w tym świecie odnajdą i zwiążą swoje życie z tym hobby – mówił gość.

Dodał, że krótkofalarstwo łączy ludzi na wszystkich kontynentach, ludzi, których celem funkcjonowania, pasją jest kontakt z innymi ludźmi.

- Internet nie daje nam w pełni możliwości kontaktowania się z innymi osobami, może ew. przez portale społecznościowe w pewnym stopniu, ale krótkofalarstwo to żywe słowo, żywy człowiek, który czeka w danym momencie na kontakt ze mną. Krótkofalarstwo powoduje jednoczesną pracę poprzez radio ludzi na całym świecie, którzy poznają siebie, potrafią się zaprzyjaźnić, ludzi, którzy mają wspólny świat wartości – mówił Włodarczyk.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24/pr

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 6.02.18

Godzina emisji: 23:08

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także