Krótkofalarstwo we współczesnym świecie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 16:19
Kiedyś krótkofalarstwo było oknem na świat. Jego główną zaletą było to, że można się było kontaktować ze światem, poznawać go. O krótkofalarstwie w dobie internetu mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja Paweł Włodarczyk, pomysłodawca, twórca i wykładowca zespołu Radio Reaktywacja, a także najmłodsi członkowie społeczeństwa krótkofalowców – Grześ Zapała i Antek Włodarczak.
Audio
  • 6.02.18 Paweł Włodarczyk, Grześ Zapała i Antek Włodarczak o krótkofalarstwie we współczesnym świecie.
Przykład amatorskiej radiostacji
Przykład amatorskiej radiostacji Foto: Emil Neuerer/CC BY-SA 3.0

Jak podkreślił Paweł Włodarczyk, krótkofalarstwo jest obecnie hobby niszowym. – Sądzę, że średnia wieku krótkofalowców to powyżej 50 lat. Wierzymy jednak, że świat radioamatorów będzie nadal istniał, że przyjdą do nas młodzi, chętni ludzie, którzy się w tym świecie odnajdą i zwiążą swoje życie z tym hobby – mówił gość.

Dodał, że krótkofalarstwo łączy ludzi na wszystkich kontynentach, ludzi, których celem funkcjonowania, pasją jest kontakt z innymi ludźmi.

- Internet nie daje nam w pełni możliwości kontaktowania się z innymi osobami, może ew. przez portale społecznościowe w pewnym stopniu, ale krótkofalarstwo to żywe słowo, żywy człowiek, który czeka w danym momencie na kontakt ze mną. Krótkofalarstwo powoduje jednoczesną pracę poprzez radio ludzi na całym świecie, którzy poznają siebie, potrafią się zaprzyjaźnić, ludzi, którzy mają wspólny świat wartości – mówił Włodarczyk.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24/pr

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 6.02.18

Godzina emisji: 23:08

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także