X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Jałmużna Wielkopostna” – akt miłosierdzia

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 22:10
Po raz kolejny – w okresie Wielkiego Postu – prowadzona jest ekumeniczna akcja charytatywna „Jałmużna Wielkopostna”. Jak pomagać, by jałmużna była odzwierciedleniem potrzeby serca, a nie rutyną? O tym w audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja rozmawiali ks. Tomasz Stempa, Marta Bednarz i Michał Karski.
Audio
  • 20.03.18 „Jałmużna Wielkopostna” – akt miłosierdzia
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: caritas.pl

„Jałmużna Wielkopostna” – jako akcja Caritasu – po raz pierwszy została przeprowadzona w 1995 roku. Od 2000 roku jest to inicjatywa ekumeniczna, w którą angażują się również Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego i Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

– To już jest tradycja – tak o wspólnej, ekumenicznej idei niesienia pomocy w Polskim Radiu 24 mówiła Marta Bednarz z Caritas. – Mimo że jesteśmy różni, mamy wspólne cele. Wszyscy jesteśmy chrześcijanami. Realizujemy misję, jaką jest miłosierdzie – dodawała gość audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja. – Nasze działania są podobne, wynikają z podobnych motywacji. Ból i cierpienie nie mają bowiem barw wyznaniowych czy narodowych. Pomagamy wszystkim – podkreślał z kolei Michał Karski z Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Jałmużna jest pomocą dla bliźniego, która wypływa z potrzeby serca. Sam termin oznacza „miłosierdzie”. Dlatego, pod względem duchowym, należy uważać, by jałmużna nie stała się rutyną, gestem pozbawionym wymiaru wewnętrznego.

– Kolejne akcje nie zawsze są dobrze odbierane przez ludzi. Właśnie dlatego, że jest to kolejna już inicjatywa. Czasami ludzie postrzegają to jako ciężar. Jednak, kiedy mówimy przy tym o miłosierdziu, akcja zyskuje swój właściwy wydźwięk  i charakter – wskazywał ks. Tomasz Stempa, zauważając jednocześnie, że rutyna również jest potrzebna przy tego typu przedsięwzięciach. – Dzięki rutynie pracownicy ośrodków miłosierdzia mobilizują siebie, by po raz kolejny akcję zorganizować – mówił przedstawiciel Eleosu.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24/zz

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 20.03.18

Godzina emisji: 20.35


 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Caritas pomaga bezdomnym i więźniom

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 11:22
Od czterech lat Caritas Polska prowadzi program „Damy Radę”, który pomaga wychodzić młodym ludziom z bezdomności. Na bazie tej inicjatywy Caritas Diecezji Siedleckiej stworzył akcję „2 Kroki”, w ramach której pomoc w przystosowaniu do życia w społeczeństwie otrzymują więźniowie. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Janusz Sukiennik z Caritas Polska i Ilona Trojnar z siedleckiego Caritasu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawać nadzieję" - Dorota Boniecka-Górny

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2018 21:00
Joanna Hoffmann ma 32 lata i cierpi na bardzo rzadką, genetyczną wadę wrodzoną. Jest to Zespół Arnolda Chiariego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Post w życiu chrześcijanina. „To droga do bliższego spotkania z Bogiem”

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 20:29
– Współcześnie post stał się swego rodzaju dietetyczną herezją – powiedział Marek Zaremba, dietoterapeuta i autor książki „Boży Skalpel. Uzdrowienie postem”. W audycji „Życie z duszą, czy bez?” rozmowa o istocie postu dla chrześcijanina i tego, czy jego przestrzeganie możliwe jest w świecie niemal nieograniczonej konsumpcji, gdy za wszelką cenę unika się doświadczenia fizycznego i duchowego głodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak, Pomagam!". Rusza zbiórka żywności Caritas Polska

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 15:00
Caritas organizuje przed Świętami Wielkanocnymi 14. zbiórkę żywności pod hasłem "Tak, Pomagam!". – Dzięki zbiórce chcemy pomóc ok. 60 tys. osób. Myślimy głównie o osobach samotnych, seniorach, podopiecznych jadłodajni, schronisk – mówił w Polskim Radiu 24 ks. Marek Dec z Caritas Polska.
rozwiń zwiń