Sylwester Latkowski: nie da się wyjaśnić sprawy zabójstwa gen. Papały

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 20:00
– Policja straciła honor przy tym śledztwie, to największa kompromitacja wymiaru sprawiedliwości - mówił w audycji Kulisy Spraw Sylwester Latkowski, dziennikarz śledczy. Pomimo upływu niemal 20 lat od śmierci byłego szefa policji Marka Papały, nadal nie wiadomo, kto i dlaczego zabił oficera.
Audio
Sylwester Latkowski
Sylwester LatkowskiFoto: PR24/Jakub Wacławski

Jak wskazywał w Polskim Radiu 24 Sylwester Latkowski, w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały popełniono szereg błędów już na początku dochodzenia. – Nie zabezpieczono właściwie śladów, policjanci i prokuratorzy przerzucali się odpowiedzialnością za śledztwo – mówił gość audycji Kulisy Spraw. 

W pierwotnej wersji zdarzeń, zleceniodawcą zabójstwa gen. Papały miał być polonijny biznesmen Edward Mazur, a w zbrodni mieli mieć udział również Ryszard Bogucki i Andrzej Zieliński, ps. "Słowik". Dziś za zabójstwo byłego szefa Policji sądzony jest złodziej samochodowy Igor Ł., ps. "Patyk".

W ocenie Sylwestra Latkowskiego, wskazanie rzeczywistego winnego i ukaranie go przez sąd może być niemożliwe. – Kwestionowane będą dowody, przede wszystkim zeznania głównych świadków. Sam rozmawiałem z jednym z nich. Mówiąc wprost: jest on niewiarygodny, ma zaburzenia psychiczne – oceniał gość Polskiego Radia 24. – Sprawy zabójstwa gen. Marka Papały nie da się wyjaśnić – pointował Latkowski.

Gen. Marek Papała został zamordowany 25 czerwca 1998 w Warszawie. Od 3 stycznia 1997 roku do 29 stycznia 1998 roku był Komendantem Głównym Policji. 

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji Kulisy Spraw był Michał Majewski.

Polskie Radio 24/mp

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 19.01.17

Godzina emisji: 19.08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nikoś" i spółka. Tak działała mafia na Wybrzeżu

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 20:55
– Trójmiasto zawsze było królestwem przemytników – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wójcik, dziennikarz śledczy, autor książki "Mafia na Wybrzeżu". – Dlatego tamtejszy świat przestępczy był powiązany z takimi grupami, jak "Pruszków" czy "Wołomin" – wyjaśniał gość audycji Kulisy Spraw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sekielski: sprawą Rywina żyła cała Polska

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 20:58
Jeden z największych skandali III RP wybuchł w grudniu 2002. Jego tłem była propozycja korupcyjna, którą Lew Rywin złożył Adamowi Michnikowi. – Po raz pierwszy w tak dobitny sposób ludzie zobaczyli kulisy polityki – mówił w audycji Kulisy Spraw Tomasz Sekielski, dziennikarz, Nowa TV.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy spraw Rywina i Gudzowatego. Afery taśmowe, które wstrząsnęły polską polityką

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 22:40
W ostatnich latach polska scena polityczna zmieniała się również pod wpływem nagrań rozmów prominentnych polityków, dziennikarzy i ludzi biznesu. W audycji Kulisy Spraw Paweł Siennicki, dziennikarz Polski The Times, współautor książki "Towarzystwo Lwa Rywina", mówił o najważniejszych aferach taśmowych, które wstrząsały rodzimym życiem publicznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kaźmierczak: sprawa Ziętary wymaga wyjaśnienia do bólu

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 20:35
Jarosław Ziętara był dziennikarzem śledczym. Zajmował się aferami, w które byli zamieszani biznesmeni z zachodniej Polski. Pracował nad materiałem, którego ustalenia miały dotyczyć kolejnej odsłony afery alkoholowej. 1 września 1992 roku wyszedł z domu do redakcji "Gazety Poznańskiej", ale nigdy do niej nie dotarł. O sprawie uprowadzenia i zamordowania Jarosława Zientary mówił w audycji Kulisy Spraw Krzysztof Kaźmierczak, dziennikarz, autor książki "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa".
rozwiń zwiń