X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czar PRL". Muzeum życia minionej epoki

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 19:40
Powstałe w 2014 roku stołeczne Muzeum "Czar PRL" przyciąga co roku licznych odwiedzających, w tym turystów zagranicznych. Uczą się historii Polski Ludowej, poznając w muzeum warunki życia obywateli. O placówce mówił w audycji Kulisy Spraw jej założyciel, Rafał Patla.
Audio
  • 24.02.2017 „Czar PRL” – muzeum o minionej epoce. Gość: Rafał Patla, założyciel.
Fragment ekspozycji Muzeum Czar PRL.
Fragment ekspozycji Muzeum Czar PRL. Foto: /muzeumczarprl / fb

Gość Polskiego Radia 24 pracuje jako przewodnik po Warszawie. Jak wyjaśniał, w pewnym momencie zauważył, że nie ma w stolicy miejsca, gdzie mógłby zabierać swoje wycieczki i pokazywać, jak żyło się w czasach PRL. – Miejsca, gdzie mam pewne tło, do opowiedzenia konkretnej fabuły. Postanowiłem stworzyć je sam – mówił. Początkowo eksponaty gromadzone były w garażu. Jednak z roku na rok uzbierało się ich tyle, że Patla postanowił utworzyć stałą ekspozycję. – Ta koncepcja, trochę minimalistyczna, nie wyjaśnia całkowicie historii,  ale jest pewnym elementem, umożliwiającym jej opowiedzenie – tłumaczył.

Muzeum "Czar PRL" na warszawskiej Pradze podzielono na trzy sekcje. Pierwsza, to mieszkanie: z półkotapczanem, telewizorem Rubin i pralką Franią. Druga część to ulica. – Tam można wejść do sklepu mięsnego z pustymi hakami, baru mlecznego, budki telefonicznej, zobaczyć saturator – wskazywał gość. W sekcji trzeciej urządzono natomiast kącik Komitetu Centralnego PZPR, gdzie zwiedzający mogą zobaczyć sztandary, proporczyki, czy literaturę propagandową.

W muzeum urządzono także kąciki "Solidarności" i stanu wojennego.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Janusz Miliszkiewicz

Polskie Radio 24/ip

Kulisy Spraw - wszystkie audycje. 

Data emisji: 24.02.2017

Godzina emisji: 19:15

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Sto eksponatów na stulecie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 19:48
Gościem Polskiego Radia 24 był Ryszard Kruk z portalu "Kolekcjonerstwo dla wiedzy". Na naszej antenie mówił on o inicjatywie "Sto Kolekcjonerskich Eksponatów na Stulecie Odzyskania Niepodległości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Kresów? "To odpowiedź na ogromną potrzebę tych, którzy mają kresowe korzenie"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 21:04
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pracuje nad koncepcją Muzeum Kresów. Jak może wyglądać takie centrum dziedzictwa historyczno-kulturowego? O tym mówił w Kulisach Spraw kolekcjoner kresowych pamiątek Tomasz Kuba-Kozłowski z Domu Spotkań z Historią w Warszawie.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedmioty związane z historią najbardziej pożądane przez bibliofilów

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 19:41
Rękopisy, druki, dokumenty historyczne i obiekty rzemiosła artystycznego, związane z historią Polski. To przedmioty najbardziej pożądane przez kolekcjonerów. Na aukcjach osiągają ceny od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Mówił o tym w audycji Kulisy Spraw Paweł Podniesiński, ekspert rynku bibliofilskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratujemy polskie zabytki na dawnych Kresach Rzeczypospolitej

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 19:48
74 mln złotych na ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą przeznaczyło Ministerstwo Kultury w latach 2006-2016. Większość tych środków skierowano na ratowanie polskich zabytków na dawnych Kresach RP. O inicjatywie mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Przybyszewski, redaktor naczelny "Spotkań z Zabytkami".
rozwiń zwiń