X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Afera SKOK Wołomin. "Zbrodnia bankowa doskonała"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 20:14
W śledztwie w sprawie SKOK Wołomin status podejrzanych ma obecnie 110 osób. Sześć zarzutów usłyszał zatrzymany ostatnio Władysław S. były poseł PSL. Do śledztwa dotyczącego działalności SKOK-u odniósł się minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Powiedział, że państwo mogło na tym procederze stracić nawet 3 miliardy złotych. O SKOK Wołomin mówił w audycji Kulisy Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej.
Audio
  • 07.03.2017 Marcin Karliński: „Okazja czyni złodzieja – tak było w przypadku SKOK Wołomin”.
W ubiegły wtorek KNF wydała rekomendację E-SKOK, dotyczącą dobrych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem operacyjnym, stopy procentowej, płynności i koncentracji w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych
W ubiegły wtorek KNF wydała rekomendację E-SKOK, dotyczącą dobrych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem operacyjnym, stopy procentowej, płynności i koncentracji w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowychFoto: tomasz przechlewski/CC BY 2.0/Flickr

Jak podkreślał Marcin Karliński, interesy w SKOK Wołomin robili ludzie powiązani z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. - SKOK Wołomin to był pomysł na biznes, który zależał od otoczenia polityczno-finansowego. Takie warunki zaistniały w przypadku systemu SKOK, który dobrze się rozwijał w Polsce od 20 lat i osiągnął w szczytowej fazie 8 proc. udziału w rynku. To spowodowało pojawienie się apetytów pewnych nie do końca legalnie działających środowisk związanych z WSI – stwierdził przedstawiciel Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej.

Według gościa Polskiego Radia 24 poziom wyłudzonych kredytów ze SKOK Wołomin wynosił 95 proc. - Pojawiła się okazja na wprowadzenie nowelizacji ustawy o SKOK. Wciągnięcie instytucji spółdzielczej pod nadzór instytucji finansowych i restrykcje komercyjnych banków z reguły skazuje je na zapaść. Ta ustawa doprowadziło do tego, że obciążenia do systemu SKOK były większe niż dla banków komercyjnych. Nie da się takich pieniędzy wyłudzić w sposób oficjalny bez wiedzy instytucji odpowiedzialnych za nadzór finansowy – przekonywał.

Więcej w całej rozmowie. Marcin Karliński przybliżył m.in. mechanizm wyłudzeń w SKOK Wołomin. 

Gospodarzem audycji był Łukasz Kurtz-Królikiewicz.

Polskie Radio 24/kk

_____________________

Data emisji: 07.03.2017

Godzina emisji: 19:18


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wyłudzili ponad 104 mln kredytów z SK Banku? 6 osób zatrzymanych

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 10:25
Sześć osób związanych z wyłudzeniem ponad 104 milionów zł z SK Banku w Wołominie zatrzymali funkcjonariusze CBA. Wśród zatrzymanych są m.in. przedsiębiorcy i rzeczoznawcy majątkowi, którzy wyceniali nieruchomości będące zabezpieczeniem udzielanych kredytów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SKOK Wołomin - kolejna odsłona afery

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 11:09
Na trzy miesiące trafił do aresztu Władysław S. - działacz kółek rolniczych i były poseł PSL, któremu prokuratura postawiła zarzut udziału w wielomilionowych wyłudzeniach ze Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie. Zdaniem prokuratora generalnego Zbigniew Ziobry  państwo mogło na tym procederze stracić nawet 3 miliardy złotych. O aferze SKOK rozmawiali goście Debaty Poranka: Marcin Karliński (Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa) i Janusz Szewczak (poseł PiS). 
rozwiń zwiń