X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SKOK Wołomin: afera finansowa, nowe fakty

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 19:40
Gościem audycji Kulisy Spraw był Marcin Karliński (Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała). W Polskim Radiu 24 mówił on o kontrowersjach wokół działalności upadłego SKOK-u Wołomin.
Audio
Pod koniec 2014 roku prezes i wiceprezes SKOK Wołomin zostali zatrzymani pod zarzutem działania na szkodę kasy przez wyłudzanie pożyczek na podstawione osoby i sfałszowane dokumenty
Pod koniec 2014 roku prezes i wiceprezes SKOK „Wołomin” zostali zatrzymani pod zarzutem działania na szkodę kasy przez wyłudzanie pożyczek na podstawione osoby i sfałszowane dokumentyFoto: EAST NEWS/STANISLAW KOWALCZUK

 – Trzeba zdać sobie sprawę, że wyłudzenie tak wysokiej kwoty z instytucji podlegającej m.in. Komisji Nadzoru Finansowego wymagało albo wyjątkowego sprytu, albo wyjątkowej bezczelności, albo wyjątkowych koneksji, także politycznych – wskazywał na naszej antenie Marcin Karliński. Szacuje się, że straty związane z działalnością SKOK-u Wołomin mogą sięgać nawet 3 miliardów złotych.

Jak podkreślał gość Polskiego Radia 24, proceder wyprowadzania pieniędzy z Kasy trwał przez wiele lat. – Akcja kredytowa SKOK-u Wołomin nienaturalnie rosła jeszcze przed pojawieniem się w sprawie Wojskowych Służb Informacyjnych – mówił Marcin Karliński. – Wszystko nabrało tempa po katastrofie smoleńskiej, kiedy zniknęły wszelkie hamulce i zupełnie zmienił się układ polityczny – dodawał.

W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową Warszawa – Praga śledztwie w sprawie SKOK Wołomin status podejrzanych ma obecnie ponad sto osób.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Wojciech Surmacz.

Polskie Radio 24/mp

Kulisy Spraw - wszystkie audycje

_________________

Data emisji 20.04.17

Godzina emisji: 19.10


Zobacz więcej na temat: SKOK przestępczość gospodarcza
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kłopoty SKOK-u Wołomin

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 12:42
– Już dwa lata temu wnioskowaliśmy do KNF-u o przyjrzenie się działalności SKOK-u Wołomin – mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Szewczak, główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK. Komisja Nadzoru Finansowego zadecydowała o zawieszeniu działalności SKOK-u Wołomin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Andrzej Anusz: Afera wokół SKOK-ów jest większa niż Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 18:19
Coraz głośniej mówi się o nieprawidłowościach w ramach funkcjonowania części kas SKOK. – Myślę, że afera wokół SKOK-ów to coś dużo większego niż Amber Gold. Skala problemu jest nieporównywalnie większa – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SKOK Wołomin - kolejna odsłona afery

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 11:09
Na trzy miesiące trafił do aresztu Władysław S. - działacz kółek rolniczych i były poseł PSL, któremu prokuratura postawiła zarzut udziału w wielomilionowych wyłudzeniach ze Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie. Zdaniem prokuratora generalnego Zbigniew Ziobry  państwo mogło na tym procederze stracić nawet 3 miliardy złotych. O aferze SKOK rozmawiali goście Debaty Poranka: Marcin Karliński (Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa) i Janusz Szewczak (poseł PiS). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera SKOK Wołomin. "Zbrodnia bankowa doskonała"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 20:14
W śledztwie w sprawie SKOK Wołomin status podejrzanych ma obecnie 110 osób. Sześć zarzutów usłyszał zatrzymany ostatnio Władysław S. były poseł PSL. Do śledztwa dotyczącego działalności SKOK-u odniósł się minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Powiedział, że państwo mogło na tym procederze stracić nawet 3 miliardy złotych. O SKOK Wołomin mówił w audycji Kulisy Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej.
rozwiń zwiń