Kulisy afery „polskiego mleka”

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 19:55
Konflikt między firmami Polindus Laktopol a Mlekpolem. – 7 lat temu założyłem spółkę Sudowia Laktopol, gdzie udziałowcami byli Polindus i Sudowia. Gdy doszło do połączenia Sudowii z Mlekpolem, to na wszystkich zebraniach była mowa, że trzeba zniszczyć spółkę. Niestety, musiałem zwolnić wszystkich pracowników. Od roku nie mogę wejść do swojej firmy – mówił w audycji Kulisy Spraw Olgierd Meysztowicz, prezes zarządu spółki Polindus Laktopol.
Audio
  • 08.06.2017 Olgierd Meysztowicz: wszystkie granice praworządności musiały zostać złamane przez Mlekpol
Przetwórstwo mleka jest w wysokim stopni zautomatyzaowane
Przetwórstwo mleka jest w wysokim stopni zautomatyzaowaneFoto: pixabay / CC0

Jak podkreślał Olgierd Meysztowicz, państwo nie zadziałało w konflikcie. - Od roku, moi pracownicy nie mają dostępu do przedsiębiorstwa. To była firma, która miała perspektywę rozwoju. Wszystko dlatego, że prezes Borawski z Mlekpolu wydał nakaz, by osoby z Sudowii nie miały wstępu. To zabór mienia, ani sądy, ani prokuratura nie mogą sobie dać rady z tym problemem – mówił prezes Polindus Laktopolu.

Według gościa Polskiego Radia 24 prezes Borawski postępował podobnie już w przeszłości. – Niszczył osoby, które prowadziły mleczarnie i przejmował dyktatorską władzę w zakładach. Był trzy razy posłem, to jeden z największych mleczarzy w Europie. W moim przypadku się pomylił, jego metody są dla mnie karygodne. Nie pozwolę się okradać. Wszystkie granice praworządności musiały zostać złamane przez Mlekpol – powiedział Meysztowicz.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji był Wojciech Surmacz.

Polskie Radio 24/kk/

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 08.06.2017

Godzina emisji: 19:07


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Afrykański kant, czyli „black money”

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 20:10
Gościem audycji Kulisy Spraw była Irena Stefaniak, właścicielka fabryki obuwia z Wilgi pod Warszawą. Przedsiębiorczyni 10 lat temu została oszukana przez „dwóch biznesmenów” z Gabonu. W konsekwencji wraz straciła 100 tysięcy euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: Afera WGI - z kont zniknęło 25 mln dolarów

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 19:50
Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (dziś KNF) w lipcu 2005 r. zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przez Warszawską Grupę Inwestycyjną Dom Maklerski przestępstwa, w postaci nielegalnego prowadzenia funduszu inwestycyjnego. Jednak aż do kwietnia 2006 r. nie podjęto względem WGI DM żadnych praktycznych działań. Tymczasem tylko między marcem, a czerwcem 2006 w wyniku inwestycji, z kont spółki zniknęło 25 mln dolarów. O sprawie mówił w audycji Kulisy Spraw adwokat Dariusz Okolski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Giesche – roszczenia na 340 milionów złotych

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 21:50
Ostatecznie reaktywacja przedwojennej spółki Giesche S.A. została zablokowana. Jej zarząd jednak przez 10 lat starał się przejąć 30 proc. powierzchni Katowic. Spółka Giesche posiadała 3600 nieruchomości, kopalnie, fabryki i domy na 9 tys. hektarów gruntów. Chodzi m.in. o dzielnice Giszowiec, Nikiszowiec i Szopienice. O aferze Giesche mówił w audycji Kulisy Spraw Tomasz Szymborski, dyrektor TVP Katowice.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykryto karuzelę podatkową o wartości ponad 100 mln złotych

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 15:33
Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy wykrył karuzelę podatkową, w której uczestniczyło 170 podmiotów polskich i 55 zagranicznych – poinformowało Ministerstwo Finansów. Wartość wyłudzonego podatku VAT to ponad 108 mln zł. W Polskim Radiu 24 rozmowa z drem Mariuszem Cieślą z Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
rozwiń zwiń