X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sylwester Latkowski: "Masa" degeneruje instytucję świadka koronnego

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 19:35
- Zeznania Jarosława „Masy” Sokołowskiego są ważne dla opinii publicznej, ponieważ są nagłaśniane. Dziennikarze zrobili „Masie” autopromocję, a ten stwierdził, że pójdzie na całość i zaczął publikować książki – powiedział o zeznaniach „Masy” w audycji Kulisy Spraw dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski.
Audio
  • 18.10.2017 Sylwester Latkowski: "Masa" powinien cieszyć się wolnością, majątek powinien mu zostać odebrany. Powinien żyć jak każdy przyzwoity człowiek
Jarosław Sokołowski ps. Masa.
Jarosław Sokołowski ps. „Masa".Foto: Jakub Walasek/REPORTER/EASTNEWS

Zdaniem Sylwestra Latkowskiego wiedzą o grupie pruszkowskiej czerpiemy z tego co powiedział na świadek koronny Jarosław Sokołowski „Masa”. – Dziennikarzom często wygodnie jest korzystać w swoich artykułach z opinii osób, które są kojarzone przez opinię publiczną. Jego zeznania nie są żadną bombą, jeśli się wejdzie w nie, to mamy naskórkową opowieść. Czuć, że jest niedopowiedziana. Gdy „Masa” się rozkręcał w swoich zeznaniach, np. zaczął mówił o politykach to prokurator zarządzał przerwę, a potem nie wracał do wątku – mówił dziennikarz śledczy.

Według gościa Polskiego Radia 24 „Masa” nie został świadkiem koronnym, by rozbić "Pruszków". – Przede wszystkim „Masa” miał „załatwić” policjanta Wróbla, który go zwerbował. Chodziło o rozgrywkę policyjną.

Świadek koronny musi opowiedzieć o wszystkich swoich przestępstwach, z książek „Masy” wynika, że nie powiedział wszystkiego prokuratorowi – powiedział Latkowski. W ocenie dziennikarza „Masa” przed sądem albo kłamał, albo zmyślał. – Ku mojemu zdumieniu, w porównaniu zeznań i książek wyszły różnice. Jest mniemanie, że jeśli odbierze się „Masie” status świadka koronnego, to zawalą się procesy. To co zrobił „Masa” degeneruje instytucję świadka koronnego i demoralizuje ludzi, którzy na to patrzą. Jarosław Sokołowski nie tylko nie poszedł siedzieć za swoje przestępstwa, ale też zachował swoje „brudne” pieniądze, którymi nadal obraca – wskazywał Sylwester Latkowski - On powinien cieszyć się wolnością, majątek powinien mu zostać odebrany. Powinien żyć jak każdy przyzwoity człowiek - podkreślał dziennikarz. 

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Rafał Dudkiewicz.

Polskie Radio 24

____________________ 

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 18.10.2017

Godzina emisji: 19:18


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

MASA gangsterskich pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 17:38
Tony kokainy od kolumbijskich karteli, arcydzieła światowej sztuki, szalone moskiewskie bankiety z bossami rosyjskiej mafii, piękne kobiety, luksusowe limuzyny, przekupny świat polityki. Oto realia polskiej mafii lat 90-tych. Dziś ta rzeczywistość już nie istnieje, jednak wciąż budzi ogromne namiętności i bezgraniczną ciekawość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice polskiej mafii

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 18:44
Artur Górski, autor wywiadu rzeki „Masa o bossach polskiej mafii”, był gościem Polskiego Radia 24. Dziennikarz zdradzał nie tylko tajemnice polskiego półświatka, ale także wyjaśniał, jak funkcjonowały struktury przestępcze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Likwidacja mafii pruszkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 22:00
W sierpniu 2000 roku policja i prokuratura przeprowadziły wielką obławę na kierownictwo mafii pruszkowskiej. Gangsterów obciążył wówczas zeznaniami Jarosław S., pseudonim „Masa”. – Byłem zdeterminowany, żeby zdecydowanie uderzyć i wystąpić w walce z przestępczością zorganizowaną – mówił w audycji Kulisy Spraw Marek Biernacki, były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości, były koordynator ds. służb specjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: Kontrowersje wokół instytucji świadka koronnego

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 20:27
– "Masa" ośmieszył instytucję świadka koronnego – mówił w Kulisach Spraw Aleksander Majewski, dziennikarz śledczy portalu "wPolityce.pl".  W ostatnich dniach w mediach głośno było o konflikcie między Jarosławem Sokołowskim a innym przestępcą, powiązanym niegdyś z "Pruszkowem" – "Chińczykiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: Kim jest „Masa”?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 19:12
– Można śmiało powiedzieć, że dziś „Masa” jest celebrytą – mówił w Kulisach Spraw Rafał Pasztelański. Dziennikarz śledczy w Polskim Radiu 24 opowiadał o tym, jak były gangster, przestępca wysoko postawiony w strukturach gangu pruszkowskiego, stał się świadkiem koronnym, a potem autorem książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak "Masa" oszukał wymiar sprawiedliwości?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 20:36
Pod koniec lat 90. XX wieku do polskiego kodeksu karnego, wzorując się na anglosaskich modelach prawnych, wprowadzono instytucję "świadka koronnego". Osobą taką mógł zostać skruszony przestępca, który za złożenie zeznań obciążających swoich kompanów, stawał się chroniony przez specjalną komórkę policji. Status taki uzyskał m.in. Jarosław Sokołowski "Masa" w procesie gangu pruszkowskiego. O "Masie" w audycji Kulisy Spraw mówili Aleksander Majewski (publicysta, dziennikarz "wPolityce.pl"), Jarosław Maringe (ps. "Chińczyk", były przemytnik).
rozwiń zwiń