X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Afery SKOK Wołomin nie da się oczyścić bez reformy wymiaru sprawiedliwości"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 20:12
- Organizatorzy afery SKOK Wołomin wiedzieli już 6 lat temu – w fazie wyłudzeń i w fazie prania pieniędzy - że ta operacja będzie zabezpieczana na najwyższym szczeblu. Niestety to się okazuje prawdą. Nie był to dar jasnowidzenia, ale bardzo mocno ustawiona sytuacja – powiedział w audycji Kulisy Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała.
Audio
Logo SKOK
Logo SKOKFoto: Foto: Stanisław Kowalczuk/East News

Jak podkreślił w Polskim Radiu 24 Marcin Karliński, afery SKOK Wołomin nie da się oczyścić bez gruntownej reformy wymiaru sprawiedliwości, "reformy tu i teraz, obejmującej ludzi, którzy to robią w tej chwili".

- Postępowanie upadłościowe toczy się torem, jaki przewidzieli sprawcy w 2011 roku. Nie było możliwości zmiany tego toru i za czasów PO, i za czasów PiS-u. Wszystko przebiega tak, jak zaplanowali wykonawcy i pomysłodawcy tego procederu – zauważył gość.

Jak dodał, w wyniku działań inspiratorów takiego trybu postępowania upadłościowego, nie doszło również do egzekucji majątku tych, którzy wyłudzili kredyt. - Cała kwestia gigantycznego wyłudzenia w samym Wołominie 3 mld złotych pozostała tajemnicą polskiej transformacji. Nie mówię już o procederze prania pieniędzy, bo to osobny wątek. Pranie brudnych pieniędzy mogło osiągać rozmiary nawet 6 mld zł – podsumował Karliński.

Śledztwo dot. nieprawidłowości w SKOK Wołomin wszczęto w 2011 r. na podstawie ponad 80 zawiadomień o nieprawidłowościach zgłoszonych do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Wojciech Surmacz.

Polskie Radio 24/pr

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________.

Data emisji: 2.11.17

Godzina emisji: 19:10

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kulisy Spraw: „SKOK Wołomin to nie tylko WSI”

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 21:04
W audycji Kulisy Spraw powróciliśmy do sprawy SKOK-u Wołomin. – Tego typu afera nie miała miejsca wcześniej w Polsce – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Karliński, przedstawiciel Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera SKOK-u Wołomin. "Skala większa niż przy Amber Gold"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 10:30
Trwa śledztwo ws. SKOK-u Wołomin. W toku postępowań, dotyczących zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się uzyskiwaniem wielomilionowych pożyczek pieniężnych, ustalono że głównym pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia był podejrzany Piotr P. – były oficer Wojskowych Służb Informacyjnych. W Rządach Pieniądza komentarz ekspertów: Radosława Żydoka, Mirosława Budzickiego i Łukasza Piechowiaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gość PR24 o SKOK Wołomin: grupy przestępczo-biznesowe działały pod kuratelą państwa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 19:30
– Wyłudzenia kredytów w SKOK Wołomin nie miały miejsca tylko w latach 2013-2014; ten proceder rozwijał się od 2002 roku. Już wtedy na liście kredytobiorców pojawiły się nazwiska ludzi z półświatka czy służb specjalnych – mówił w Kulisach Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała.
rozwiń zwiń