X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulisy Spraw: Procesy „okładkowe”

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 20:01
W Kulisach Spraw o niedawnych procesach, wytoczonych przez osoby publiczne, za – ich zdaniem – godzące w ich dobre imię okładki czasopism. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Dariuszem Plutą, prawnikiem.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: BRUNO/REPORTER/EASTNEWS

Jedną ze spraw, opisanych przez gościa PR24, było wytoczenie procesu tygodnikowi „wSieci” (obecnie „Sieci”) przez Ewę Kopacz. We wrześniu 2015 roku periodyk umieścił ówczesną premier na okładce jednego z wydań czasopisma, w stroju islamskiego terrorysty, z podpisem: „Ewa Kopacz urządzi nam piekło na rozkaz Berlina”.

– Była to satyra polityczna, użyta w bardzo konkretnym momencie, co jest bardzo ważne. Wtedy na finiszu były negocjacje dotyczące przyjęcia kwot migrantów, zaproszonych do Europy przez kanclerz Angelę Merkel. Wydawało się, że Polska, w ramach Grupy Wyszehradzkiej, zajmie inne stanowisko nie ostatecznie zajęła. Tygodnik cały numer poświęcił temu zagadnieniu – relacjonował Dariusz Pluta.

Jak ocenił gość PR24, nie było to nadużycie, a podobne ilustracje w przeszłości znajdowały się także w zagranicznych periodykach. – Na okładce „New Yorkera” pokazany był Barack Obama z żoną, również w stroju islamskiego terrorysty. Na obrazku też była broń – wskazywał gość PR24. – Jak pokazują np. memy, Polacy mają ogromne poczucie humoru i dystans, choć próbuje się nam wmówić, że jest inaczej. Tymczasem, dystansu do siebie nie mają niektóre osoby publiczne, wybitni lub mniej wybitni politycy – pointował Dariusz Pluta.

Sąd pod koniec czerwca 2016 roku uznał, że okładka „wSieci” była głosem w debacie, a także swoistą karykaturą polityczną. Tym samym pozew Ewy Kopacz został oddalony.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jerzy Jachowicz

Polskie Radio 24/zz

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

__________________

Data emisji: 13.11.17

Godzina emisji: 19.10

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ministerstwo kultury przedstawiło projekt noweli Prawa prasowego

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 10:45
Rządowe Centrum Legislacji opublikowało, po konsultacjach społecznych, projekt nowelizacji Prawa prasowego. Zmiany dotyczą m.in.. dekomunizacji, zniesienia obowiązku linii programowej, wykluczenia z najwyższych stanowisk osób skazanych oraz skrócenia czasu na autoryzację. O noweli mówili w Polskim Radiu 24 Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska) i Marek Domagalski (Rzeczpospolita).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: konieczność likwidacji art. 212 Kodeksu Karnego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 19:38
Ministerstwo Kultury pracuje nad nowelizacją prawa prasowego. Zmiany dotyczą m.in. dekomunizacji oraz skrócenia czasu na autoryzację. Środowiska dziennikarzy pozytywnie oceniają propozycje resortu, ale postulują także konieczność likwidacji artykułu 212 Kodeksu Karnego, dotyczącego zniesławienia. W audycji Kulisy Spraw mówił o tym mecenas Dariusz Pluta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Kania: Skasujmy wreszcie paragraf 212 kk dotyczący zniesławienia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 19:57
Dorota Kania tylko w 2012 roku miała otwartych 12 procesów o zniesławienie. – Gdy zaczęłam pracować w wolnych mediach po 1989 roku, to zaczęły się procesy. Pierwszy proces, który przegraliśmy, dotyczył Marka Siwca. Niemalże wszystkie procesy wytaczane były z paragrafu 212 kodeksu karnego – powiedziała w audycji Kulisy Spraw dziennikarka Dorota Kania, red. nacz. TV Republika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Art. 212 Kodeksu karnego. Marian Maciejewski kontra wymiar sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 20:05
Marian Maciejewski w 1998 roku napisał artykuł o nieprawidłowościach we wrocławskich sądach, który stał się częścią dłuższej serii. Oskarżono go o pomówienie. Sprawę wygrał dopiero w 2015 roku przed Trybunałem Sprawiedliwości w Strasburgu. Marian Maciejewski, były dziennikarz "Gazety Wyborczej", obecnie telewizji Echo24, pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, był gościem audycji Kulisy Spraw.
rozwiń zwiń