X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulisy zawłaszczania idei Roberta Schumana

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 19:30
W kontekście funkcjonowania Unii Europejskiej, często – chociażby w kwestii zarzucanych Polsce naruszeń ws. przestrzegania zasad praworządności – mówi się o "europejskich wartościach". Jak zatem powinno się je charakteryzować? Czy dziś są one rzeczywiści właściciele interpretowane? O tym w rozmowie z prof. Zbigniewem Krysiakiem z Instytutu Myśli Schumana.
Audio
  • 7.12.17 Kulisy Spraw: Zawłaszczanie idei Roberta Schumana
Robert Schuman
Robert SchumanFoto: Wikipedia/Agence Meurisse/dp

Jak zauważył gość Kulis Spraw, dziś w kontekście "europejskich wartości", wskazuje się często na wolność, w stricte lewicowym ujęciu. Zapomina się przy tym o chrześcijańskich podwalinach dzisiejszej wspólnoty państw Starego Kontynentu. Prof. Zbigniew Krysiak podkreślał, że często problem mają z tym faktem sami politycy europejscy.

– Jeden z europosłów, kiedy zainteresował się symboliką flagi UE, uświadomił sobie, że jest to motyw z Apokalipsy św. Jana. Prawdopodobnie (…) rozpoczął formę procesu dotyczącego składania wniosku o zmianę flagi unijnej – relacjonował gość PR24.

Prof. Zbigniew Krysiak krytycznie wypowiadał się też o corocznej Paradzie Schumana. Jak wskazywał, nie ma tam odniesienia do rzeczywistych myśli jednego z ojców-założycieli Unii Europejskiej. Przypomniał przy tym, że Robert Schuman bardzo mocno w swoich działaniach odwoływał się do zasad chrześcijańskich, a obecnie Kościół rzymskokatolicki prowadzi jego proces beatyfikacyjny.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Wojciech Surmacz.   

Polskie Radio 24/zz

____________________ 

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 7.12.17

Godzina emisji: 19.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Unia Europejska oczami amerykańskich studentów

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 09:33
Co amerykańscy studenci wiedzą o Unii Europejskiej? Jak postrzegają współpracę na Starym Kontynencie? O tym w Konfrontacjach Idei mówili Izabela Kantor, Michael Mulligan i Khushbu Patel – amerykańscy studenci, którzy odbywają staż w Parlamencie Europejskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersje wokół ekspozycji w Domu Historii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 08:00
- Problemem Domu Historii Europejskiej w Brukseli jest to, że ten gigantyczny projekt - pierwsze tego typu podejście, by stworzyć cokolwiek ogólnoeuropejskiego - powstawało wręcz chyłkiem. Nie słyszałem o żadnej dyskusji intelektualistów, którzy by zasiedli i roymawiali  – powiedział w audycji Szukając Dziury w Całym Paweł Ukielski (Muzeum Powstania Warszawskiego). O placówce mówił także Piotr Semka (Do Rzeczy).
rozwiń zwiń