Kulisy Spraw: O upadłości SKOK-u Wołomin

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 19:30
Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała zrzesza osoby poszkodowane w wyniku upadłości SKOK-u Wołomin. W Kulisach Spraw Marcin Karliński, przedstawiciel organizacji, mówił o kolejnych kontrowersjach pojawiających się w kontekście wyjaśniania sprawy.
Audio
  • 21.12.17 Kulisy Spraw: O upadłości SKOK-u Wołomin
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Stanisław Kowalczuk/East News

W ostatnich dniach poszkodowani przez SKOK Wołomin, którzy posiadali depozyty o wartości przekraczającej wysokość 100 tysięcy euro (do takiej sumy oszczędności są zabezpieczane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny), spotkali się z prokuratorem Januszem Grzybem z Departamentu ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Krajowej.

Rozmowa dotyczyła kontrowersji wokół oszacowania zabezpieczeń hipotecznych kredytów SKOK-u Wołomin, wartych ponad 3,5 miliarda złotych.

– Z reguły jest tak, że kredyty powinny mieć zabezpieczenie w nieruchomościach na poziomie 150 procent. Tymczasem, w tym przypadku oszacowano zabezpieczenie na 72 miliony złotych – mówił Marcin Karliński.

Tymczasem, sędzia prowadzący upadłość, na wniosek syndyka, ogłosił w prasie, że oszacowanie ostatecznie zakończono i dał stronom postępowania 7 dni (tuż przed świętami) na zgłaszanie ewentualnych zastrzeżeń.

Więcej o sprawie w całej audycji.

Gospodarzem programu był Wojciech Surmacz.  

Polskie Radio 24

____________________ 

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 21.12.17

Godzina emisji: 19.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Gość PR24 o SKOK Wołomin: grupy przestępczo-biznesowe działały pod kuratelą państwa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 19:30
– Wyłudzenia kredytów w SKOK Wołomin nie miały miejsca tylko w latach 2013-2014; ten proceder rozwijał się od 2002 roku. Już wtedy na liście kredytobiorców pojawiły się nazwiska ludzi z półświatka czy służb specjalnych – mówił w Kulisach Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Afery SKOK Wołomin nie da się oczyścić bez reformy wymiaru sprawiedliwości"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 20:12
- Organizatorzy afery SKOK Wołomin wiedzieli już 6 lat temu – w fazie wyłudzeń i w fazie prania pieniędzy - że ta operacja będzie zabezpieczana na najwyższym szczeblu. Niestety to się okazuje prawdą. Nie był to dar jasnowidzenia, ale bardzo mocno ustawiona sytuacja – powiedział w audycji Kulisy Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stołeczna prokuratura: 136 podejrzanych ws. SKOK Wołomin

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 14:45
W prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga śledztwach dotyczących SKOK Wołomin zarzuty przedstawiono dotychczas 136 osobom. Są to zarzuty oszustw kredytowych, prania brudnych pieniędzy, fałszowania dokumentów kredytowych, a także sprzeniewierzenia znacznych środków. O śledztwie mówił gość Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy Piotr Nisztor.
rozwiń zwiń