Afera SKOK Wołomin. „Operacja zabezpieczana wyżej”

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 19:35
- Do kredytobiorców SKOK-u Wołomin nigdy nie przyjdzie komornik. To kredytobiorcy VIP, którzy wymykają się z bajki prokuratury, że za aferą stoi Piotr P. i podstawione przez niego słupy – tak o aferze mówił w audycji Kulisy Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała.
Audio
  • 04.01.2018 Marcin Karliński: „800 poszkodowanych walczy w imieniu całego społeczeństwa o wyjaśnienie afery”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: tomasz przechlewski/CC BY 2.0/Flickr

Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała zrzesza osoby poszkodowane w wyniku upadłości SKOK-u Wołomin. Według Marcina Karlińskiego kredytobiorcy VIP „stanowią sól ziemi afery SKOK Wołomin”.

– Brakuje miliarda złotych, które nie zostaną nigdy spłacone. To nie tylko WSI stoi za przekrętem w SKOK-ach, jak ich mocodawcy chcieli pokazać. Pozostali kredytobiorcy brali kredyty od początku kas. To otoczenie ośmiornicy gospodarczej, która się wije wokół służb i stanowi drugi obieg życia gospodarczego. Ci ludzie są zaufani i dostawali 20 proc. z kredytów. Mieli gwarancję, że nikt się do nich nie zgłosi po spłatę. To nie ich trzeba szukać, tylko organizatorów – mówił gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem eksperta prokuratura nie traktuje tych informacji poważnie. – Na ostatnim spotkaniu z prokuratorami zachowywali się, jakby wierzyli, że to Piotr P. jest winien wyprowadzki pieniędzy. Jakby nie przyjmowali do wiadomości, że stoją za tym ludzie, którzy tak naprawdę wyprowadzili te środki. Operacja Wołomin jest zabezpieczana wyżej – wskazywał Michał Karliński.

Jak podkreślał przedstawiciel stowarzyszenia, 800 poszkodowanych walczy w imieniu całego społeczeństwa o wyjaśnienie afery. – Byśmy nie budowali „dobrej zmiany” na służbach i nierozliczeniu afer finansowych. To marnotrawienie społecznego zapału do zmian. Zdarzają się w tej aferze rzeczy nadzwyczajne – stwierdził gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Wojciech Surmacz.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

_____________________ 

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24

Data emisji: 04.01.2018

Godzina emisji: 19:12


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Gość PR24 o SKOK Wołomin: grupy przestępczo-biznesowe działały pod kuratelą państwa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 19:30
– Wyłudzenia kredytów w SKOK Wołomin nie miały miejsca tylko w latach 2013-2014; ten proceder rozwijał się od 2002 roku. Już wtedy na liście kredytobiorców pojawiły się nazwiska ludzi z półświatka czy służb specjalnych – mówił w Kulisach Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Afery SKOK Wołomin nie da się oczyścić bez reformy wymiaru sprawiedliwości"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 20:12
- Organizatorzy afery SKOK Wołomin wiedzieli już 6 lat temu – w fazie wyłudzeń i w fazie prania pieniędzy - że ta operacja będzie zabezpieczana na najwyższym szczeblu. Niestety to się okazuje prawdą. Nie był to dar jasnowidzenia, ale bardzo mocno ustawiona sytuacja – powiedział w audycji Kulisy Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stołeczna prokuratura: 136 podejrzanych ws. SKOK Wołomin

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 14:45
W prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga śledztwach dotyczących SKOK Wołomin zarzuty przedstawiono dotychczas 136 osobom. Są to zarzuty oszustw kredytowych, prania brudnych pieniędzy, fałszowania dokumentów kredytowych, a także sprzeniewierzenia znacznych środków. O śledztwie mówił gość Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy Piotr Nisztor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: niekończąca się historia afery SKOK Wołomin

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 07:09
Dokładnie 3 lata temu, tuż przed Bożym Narodzeniem, SKOK Wołomin ogłosił upadłość. Od tamtej pory grupa ponad 100 klientów walczy bezskutecznie o odzyskanie pieniędzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: O upadłości SKOK-u Wołomin

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 19:30
Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała zrzesza osoby poszkodowane w wyniku upadłości SKOK-u Wołomin. W Kulisach Spraw Marcin Karliński, przedstawiciel organizacji, mówił o kolejnych kontrowersjach pojawiających się w kontekście wyjaśniania sprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprawidłowości przy procedurze upadłości SKOK-u Wołomin

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 19:30
Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała zrzesza osoby poszkodowane w wyniku upadłości SKOK-u Wołomin. O nieprawidłowościach ws. SKOK-u Wołomin mówił w audycji Kulisy Spraw Michał Karliński, przedstawiciel Stowarzyszenia im. św. Michała.
rozwiń zwiń