X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walka rządu Donalda Tuska ze środowiskami kibicowskimi

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 19:30
- Podczas kampanii wyborczej w 2011 roku spór z kibicami był bardzo mocno eskalowany. Donald Tusk, jako twardy premier rządu, walczył z bandytyzmem na stadionach, z kibolską mafią narkotykową co przyniosło wówczas partii rządzącej ogromny sukces – wspominał w audycji Kulisy Spraw mec. Krzysztof Wąsowski. Mówił także m.in. o uniewinnionym liderze kibiców Legii Warszawa Piotrze Staruchowiczu.
Audio
  • 14.02.18 Mec. Krzysztof Wąsowski o walce Donalda Tuska ze środowiskami kibolskimi.
22.06 2011 Warszawa Agrykola Premier Donald Tusk zagrał w piłkę z młodymi chłopcami z Elku. Nz protestujący kibice Legii Warszawa.
22.06 2011 Warszawa Agrykola Premier Donald Tusk zagrał w piłkę z młodymi chłopcami z Elku. N/z protestujący kibice Legii Warszawa.Foto: Witold Rozbicki/REPORTER

Jak podkreślił mec. Krzysztof Wąsowski, „kibole wypowiedzieli wojnę Donaldowi Tuskowi tuż po wygranych przez Platformę Obywatelską wyborach”.

- Początkowo sam Donald Tusk mówił o sobie jak o kibicu Lechii Gdańsk, podkreślał wielokrotnie, że jest kibicem piłkarskim. Według mnie, przyczyną wojny było ograniczenie wolności ekspresji i wolności wypowiedzi na stadionach – stwierdził mec. Wąsowski, który jako adwokat reprezentował oraz nadal reprezentuje kibiców w wielu procesach karnych.

- Narracja była wówczas taka, że kibice to istota świata przestępczego i grup mafijnych, że to żołnierze mafii, którzy poza mordowaniem się nawzajem na tzw. ustawkach, mordują wszystkich innych wokół, a na dodatek handlują narkotykami – tłumaczył gość.

Jak dodał mec. Wąsowski, „wolność wypowiedzi na stadionach została bardzo drastycznie ograniczona, gdyż stadiony – poza mediami niemainstreamowymi - były miejscem, gdzie dobitnie była prowadzona polityka historyczna”.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 14.02.18

Godzina emisji: 19:10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także