Walka rządu Donalda Tuska ze środowiskami kibicowskimi

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 19:30
- Podczas kampanii wyborczej w 2011 roku spór z kibicami był bardzo mocno eskalowany. Donald Tusk, jako twardy premier rządu, walczył z bandytyzmem na stadionach, z kibolską mafią narkotykową co przyniosło wówczas partii rządzącej ogromny sukces – wspominał w audycji Kulisy Spraw mec. Krzysztof Wąsowski. Mówił także m.in. o uniewinnionym liderze kibiców Legii Warszawa Piotrze Staruchowiczu.
Audio
  • 14.02.18 Mec. Krzysztof Wąsowski o walce Donalda Tuska ze środowiskami kibolskimi.
22.06 2011 Warszawa Agrykola Premier Donald Tusk zagrał w piłkę z młodymi chłopcami z Elku. Nz protestujący kibice Legii Warszawa.
22.06 2011 Warszawa Agrykola Premier Donald Tusk zagrał w piłkę z młodymi chłopcami z Elku. N/z protestujący kibice Legii Warszawa.Foto: Witold Rozbicki/REPORTER

Jak podkreślił mec. Krzysztof Wąsowski, „kibole wypowiedzieli wojnę Donaldowi Tuskowi tuż po wygranych przez Platformę Obywatelską wyborach”.

- Początkowo sam Donald Tusk mówił o sobie jak o kibicu Lechii Gdańsk, podkreślał wielokrotnie, że jest kibicem piłkarskim. Według mnie, przyczyną wojny było ograniczenie wolności ekspresji i wolności wypowiedzi na stadionach – stwierdził mec. Wąsowski, który jako adwokat reprezentował oraz nadal reprezentuje kibiców w wielu procesach karnych.

- Narracja była wówczas taka, że kibice to istota świata przestępczego i grup mafijnych, że to żołnierze mafii, którzy poza mordowaniem się nawzajem na tzw. ustawkach, mordują wszystkich innych wokół, a na dodatek handlują narkotykami – tłumaczył gość.

Jak dodał mec. Wąsowski, „wolność wypowiedzi na stadionach została bardzo drastycznie ograniczona, gdyż stadiony – poza mediami niemainstreamowymi - były miejscem, gdzie dobitnie była prowadzona polityka historyczna”.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 14.02.18

Godzina emisji: 19:10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak