Kulisy działań Centralnego Biura Śledczego Policji

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 19:30
- CBŚ zaczęło się kończyć w momencie wybuchu afery starachowickiej – powiedział w audycji Kulisy Spraw dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski, współautor książki pt. „Biuro tajnych spraw”, o Centralnym Biurze Śledczym Policji.
Audio
  • 1.03.18 Sylwester Latkowski o historii Centralnego Biura Śledczego Policji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EASTNEWS/Bartosz KRUPA

- Centralne Biuro Śledcze Policji powstawało w wierze, że oto w policji zostanie zbudowana jednostka elitarna. I na początku tak było. Dla funkcjonariuszy nie liczyły się pieniądze, ale sam fakt bycia w CBŚ – podkreślił Sylwester Latkowski.

Dodał, że „CBŚ zaczęło się kończyć w momencie wybuchu afery starachowickiej”. - Wtedy ujawniono tajną akcję policyjną i to był punkt, w którym pokazano policjantom, że nie mogą wchodzić wszędzie - nie tam, gdzie są politycy. To był początek końca tej instytucji. Od tej pory wszyscy na górze zastanawiali się czy w danej sprawie nie było polityka. To naznaczyło tę instytucję – wyjaśnił.

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do politycznych uwarunkowań funkcjonowania CBŚ.

- CBŚ - policja, która powinna być apolityczna - została upolityczniona. Każda zmiana szefa MSWiA powoduje, że wszystko na miesiąc zamiera - mówił Sylwester Latkowski.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Rafał Dudkiewicz.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 1.03.18

Godzina emisji: 19:10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także