X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Afera SKOK Wołomin. "Beneficjent pozostaje nieznany"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 19:33
Gdzie podziały się miliardy wyprowadzone ze SKOK Wołomin? O nieprawidłowościach dotyczących jednej z największych afer finansowych mówił w audycji Kulisy Spraw Michał Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała
Audio
  • 04.04.2018 Marcin Karliński: „Ludzie, którzy brali te kredyty mieli gwarancje nietykalności”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Stanisław Kowalczuk/East News

Według Marcina Karlińskiego afera SKOK związana jest z całym systemem bankowym – Określenie, że Skarb Państwa stracił w tej sprawie zaciemnia obraz, bowiem Bankowy Fundusz Gwarancyjny to są de facto składki klientów banku. Afera związana jest nie tylko ze SKOK-iem Wołomin – miesiąc wcześniej upadł inny duży SKOK Wspólnota, a w ciągu następnych trzech lat upadło kolejnych 12 SKOK-ów. Kosztowało to w sumie z wypłat samego BFG na upadłość blisko 7 mld złotych, a ws. SKOK-u Wołomin to były 3 mld zł – mówił prezes Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 śledztwo prokuratury jest tak skuteczne, że do tej pory beneficjent upadłości pozostaje nieznany. - Sumy, które przypisuje się wprowadzonym w ostatniej fazie wyprowadzania pieniędzy ze SKOK-u Wołomin kilku oficerom WSI są stosunkowo niewielkie. Odegrali rolę pozorantów, a sprawca jest nieuchwytny. Szokiem dla mnie było zachowanie BFG, który wypłacił te wszystkie środki, czyli można powiedzieć, że zapewnił spokój społeczny. Trudno oszacować jaką ilość pieniędzy "przeprano" w SKOK-u Wołomin. Poszlaki wskazują, że to mogą być miliardy zł w SKOK-u Wołomin – powiedział Karliński.

W ocenie eksperta urzędnicy odpowiedzialni ściganie łamania prawa uchylają się od stosowania prawa. - Odzysk w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin to są niskokwotowe pożyczki, udzielane zwykłym członkom SKOK. Przypomnę, że 93 proc. kredytów uznano jako stracone i nic mi nie wiadomo, by były podejmowane przez prokuraturę środki przymusu wobec kredytobiorców, mimo naszych nalegań. Dotarły do nas zeznania, z których wynika, że ludzie, którzy brali te kredyty mieli gwarancje nietykalności od tzw. "spółdzielni", która organizowała fabrykę słupów – wskazywał Marcin Karliński.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/PAP

____________________ 

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 04.04.2018

Godzina emisji: 19:07


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Wołomin SKOK
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Afera SKOK Wołomin. "Winnymi afery robi się okradzionych"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 10:12
Szacuje się, że na skutek afery SKOK Wołomin Skarb Państwa i udziałowcy kas stracili 6 miliardów złotych. - W sprawie SKOK Wołomin poszkodowani są wszyscy członkowie SKOK-u, ponieważ syndyk pozwala sobie mieć roszczenia finansowe do wszystkich członków SKOK-u – powiedział w Polskim Radiu 24 poszkodowany przez SKOK Wołomin Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Współdzielczości Finansowej im. św. Michała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera SKOK-u Wołomin. "Skala większa niż przy Amber Gold"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 10:30
Trwa śledztwo ws. SKOK-u Wołomin. W toku postępowań, dotyczących zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się uzyskiwaniem wielomilionowych pożyczek pieniężnych, ustalono że głównym pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia był podejrzany Piotr P. – były oficer Wojskowych Służb Informacyjnych. W Rządach Pieniądza komentarz ekspertów: Radosława Żydoka, Mirosława Budzickiego i Łukasza Piechowiaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: O upadłości SKOK-u Wołomin

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 19:30
Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała zrzesza osoby poszkodowane w wyniku upadłości SKOK-u Wołomin. W Kulisach Spraw Marcin Karliński, przedstawiciel organizacji, mówił o kolejnych kontrowersjach pojawiających się w kontekście wyjaśniania sprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprawidłowości przy procedurze upadłości SKOK-u Wołomin

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 19:30
Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała zrzesza osoby poszkodowane w wyniku upadłości SKOK-u Wołomin. O nieprawidłowościach ws. SKOK-u Wołomin mówił w audycji Kulisy Spraw Michał Karliński, przedstawiciel Stowarzyszenia im. św. Michała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera SKOK Wołomin. „Operacja zabezpieczana wyżej”

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 19:35
- Do kredytobiorców SKOK-u Wołomin nigdy nie przyjdzie komornik. To kredytobiorcy VIP, którzy wymykają się z bajki prokuratury, że za aferą stoi Piotr P. i podstawione przez niego słupy – tak o aferze mówił w audycji Kulisy Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała.
rozwiń zwiń