Kulisy Spraw: śledztwo ws. "willi Kwaśniewskich"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 19:59
Katowicka prokuratora analizuje przepływy finansowe na kontach współpracowników oraz znajomych rodziny byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Część zgromadzonych przed laty materiałów CBA w sprawie "willi Kwaśniewskich" teraz uznano na materiały dowodowe. W Polskim Radiu 24 w audycji Kulisy Spraw redaktor Jerzy Jachowicz rozmawiał o "majątku Kwaśniewskich" z Wojciechem Wybranowskim ("Do Rzeczy"). 
Audio
  • 16.04.18 Wojciech Wybranowski o śledztwie ws. "willi Kwaśniewskich"
Willa w Kazimierzu Dolnym
Willa w Kazimierzu DolnymFoto: EAST NEWS

Śledztwo ws. "willi Kwaśniewskich: umorzono w 2010, ale w grudniu 2016 wznowiono tę sprawę. - Śledztwo umorzono bo uznano, że materiały zgromadzone przez CBA zostały zarejestrowane nielegalnie. Oczywiście to był tylko wykręt - mówił w PR24 Wojciech Wybranowski. Przypominał, że Prokuratura Krajowa w 2016 po analizie umorzonego śledztwa uznała, że nie wykonano wówczas podstawowych czynności śledczych, nie zweryfikowano dowodów, nie przesłuchano też świadków. 

Sprawa "willi Kwaśniewskich" stała się głośna w związku z tzw. taśmami Aleksandra Gudzowatego. W marcu 2007 roku ujawnił je tygodnik "Wprost". Kwestia majątku byłej pary prezydenckiej wyszła w trakcie rozmowy Guzowatego z Józefem Oleksym. Polityk zastanawiał się wtedy, skąd Kwaśniewscy wzięli pieniądze na kupno willi w Kazimierzu, skoro chwilę wcześniej kupili apartament w warszawskim Wilanowie. - Padały wówczas bardzo ostre słowa dotyczące majątku Kwaśniewskich - przypominał Wojciech Wybranowski. Dziennikarz "Do Rzeczy" opowiadał też o akcji specjalnej CBA ws. willi w Kazimierzu Dolnym. 

Więcej w całej audycji.  

Polskie Radio 24/dp

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 16.04.2018

Godzina emisji: 19:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Wakacje z agentem". Jarosław Jakimczyk o kulisach procesu

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 22:00
- Tytułu "Wakacje z agentem" nie ustalili autorzy cyklu tekstów, ale redakcja dziennika "Życie". Był on na tyle przeszarżowany, o jeden most za daleko, że gdyby brzmiał inaczej, to proces nie miałby takiej dynamiki. Być może sąd nie mógłby stwierdzić, że to, co zostało opisane, było nierzetelne - mówił w audycji Kulisy Spraw Jarosław Jakimczyk, dziennikarz śledczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sekielski: sprawą Rywina żyła cała Polska

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 20:58
Jeden z największych skandali III RP wybuchł w grudniu 2002. Jego tłem była propozycja korupcyjna, którą Lew Rywin złożył Adamowi Michnikowi. – Po raz pierwszy w tak dobitny sposób ludzie zobaczyli kulisy polityki – mówił w audycji Kulisy Spraw Tomasz Sekielski, dziennikarz, Nowa TV.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: Lustracja Aleksandra Kwaśniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 20:22
– Teczka personalna i teczka pracy TW „Alka” zniknęła w 1989 roku, nie wiadomo co się z nią stało. W kartotekach operacyjnych i systemach komputerowych wszelkie ślady po Aleksandrze Kwaśniewskim zostały usunięte – mówił w Kulisach Spraw Piotr Gontarczyk, historyk i publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: Afera Laboratorium Frakcjonowania Osocza

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 20:00
Gościem audycji Kulisy Spraw był Jacek Łęski. Były dziennikarz śledczy w Polskim Radiu 24 mówił o tzw. aferze Laboratorium Frakcjonowania Osocza. Rozpoczęta w 1995 roku inwestycja nigdy nie została zrealizowana, a Skarb Państwa został narażony na milionowe straty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nazwisko Kwaśniewskiego w śledztwie dotyczącym szefa kampanii Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 22:00
Amerykańskie media donoszą, że były prezydent Polski mógł być wynagradzany z pieniędzy transferowanych przez byłego szefa sztabu wyborczego Donalda Trumpa, Paula Manaforta, który wcześniej pracował dla promoskiewskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Aleksander Kwaśniewski stanowczo to dementuje.
rozwiń zwiń