X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SKOK Wołomin "W aferę uwikłane są wszystkie siły polityczne"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 19:39
- Moje doświadczenie z prac analitycznych nad aferą SKOK Wołomin świadczy o tym, że uwikłane w tę aferę na przestrzeni funkcjonowania systemu Skok - a więc 15 lat - są wszystkie siły polityczne – powiedział w audycji Kulisy Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała. Jak dodał, "niebawem będzie głośno o tej aferze".
Audio
Pod koniec 2014 roku prezes i wiceprezes SKOK Wołomin zostali zatrzymani pod zarzutem działania na szkodę kasy przez wyłudzanie pożyczek na podstawione osoby i sfałszowane dokumenty
Pod koniec 2014 roku prezes i wiceprezes SKOK „Wołomin” zostali zatrzymani pod zarzutem działania na szkodę kasy przez wyłudzanie pożyczek na podstawione osoby i sfałszowane dokumentyFoto: EAST NEWS/STANISLAW KOWALCZUK

Jak podkreślił Marcin Karliński, syndyk stara się zlikwidować ślady po aferze SKOK Wołomin. - Tak jak od początku syndyk zaczynał wnioskiem o zgodę na odstąpienie od sprzedaży w całości skoku Wołomin, tak ten wątek jest po trzech latach wciąż kontynuowany – zauważył gość.

Dodał, że "niebawem będzie głośno o tej aferze". – Niedługo nastąpi przetarg i podejrzewam, że nie przystąpi do niego żaden bank, a to będzie świadczyło o tym, że w polskim nadzorze bankowym działa układ mafijny – oznajmił Karliński.

Jego zdaniem, „nie bez kozery SKOK Wołomin został wyceniony na wartość ujemną, by było to nieco mniej niż roszczenia deponentów”. - To mistrzostwo w wycenach - z 3 mld zrobić 72 mln. To sztuka niebagatelna – stwierdził Karliński. Dodał również, że jeśli przetarg nie dojdzie do skutku, to Stowarzyszenie Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała ujawni do których polityków trafiały pieniądze. 

Śledztwo dotyczące nieprawidłowości w SKOK Wołomin zostało wszczęte w 2011 r. w Warszawie na podstawie ponad 80 zawiadomień o nieprawidłowościach zgłoszonych do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Dwa lata później w Gorzowie Wlkp. ruszyło postępowanie dotyczące pierwotnie wyłudzania kredytów z banku PKO BP, w którym pojawił się wątek ogromnych wyłudzeń kredytów na szkodę Kasy z Wołomina.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/pr

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 16.05.18

Godzina emisji: 19:10


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 SKOK Wołomin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Afera SKOK Wołomin. „Operacja zabezpieczana wyżej”

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 19:35
- Do kredytobiorców SKOK-u Wołomin nigdy nie przyjdzie komornik. To kredytobiorcy VIP, którzy wymykają się z bajki prokuratury, że za aferą stoi Piotr P. i podstawione przez niego słupy – tak o aferze mówił w audycji Kulisy Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera SKOK Wołomin. "Beneficjent pozostaje nieznany"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 19:33
Gdzie podziały się miliardy wyprowadzone ze SKOK Wołomin? O nieprawidłowościach dotyczących jednej z największych afer finansowych mówił w audycji Kulisy Spraw Michał Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała
rozwiń zwiń