X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawa Krzysztofa Olewnika. „Raport komisji śledczej nie dowodził niczego”

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 19:33
Osiem lat temu komisja śledcza przedstawiła raport na temat losów Krzysztofa Olewnika, który miał być ostateczną wersją wydarzeń związanych z jego porwaniem. O tym, czy tak jest mówił w audycji Kulisy Spraw dziennikarz śledczy TVP Mariusz Kowalewski, wcześniej reporter m.in. redakcji tygodnika „Wprost” i magazynu „Superwizjer”.
Audio
  • 22.05.2018 Mariusz Kowalewski: „To był najdziwniejszy raport jaki w życiu czytałem”.
Krzysztof Olewnik został porwany w nocy z 26 na 27 października 2001, po czym zamordowany 5 września 2003, pomimo przekazania porywaczom okupu.
Krzysztof Olewnik został porwany w nocy z 26 na 27 października 2001, po czym zamordowany 5 września 2003, pomimo przekazania porywaczom okupu.Foto: KRZYSZTOF WOJDA/REPORTER

Według Mariusza Kowalewskiego sprawa Krzysztofa Olewnika to same znaki zapytania. - Ta sprawa była wyjątkowa dlatego, że nigdy przedtem ani nigdy potem nie było w polskiej kryminalistyce takiego zdarzenia, by człowiek został porwany, przetrzymywany trzy lata i zabity. W międzyczasie zapłacony został okup. Nie wiadomo jakie były przyczyny porwania, dlaczego były zaniedbania policji. Nikt w tej sprawie od początku nie grał fair – rodzina, policja, prokuratorzy, dziennikarze, doradcy. Każdy grał na swoją stronę – mówił gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem dziennikarza w sprawie Olewnika wyjątkowa była „epidemia samobójstw. -  W 2001 roku Krzysztof Olewnik został porwany. Następnie sprawa jest ciągle przenoszona, w Olsztynie ma nastąpić przełom, sprawcy zostają ustaleni, zatrzymani, a do sądu wysłany zostaje akt oskarżenia. Zostają skazani, ale zostaje wszczęte kolejne śledztwo nt. wyjaśnienia nieprawidłowości i Olsztyn musi się szybko ze sprawy wyłączyć ze względu na podejrzenia o owe nieprawidłowości. W Gdańsku ustalono, że ustalenia śledczych olsztyńskich były nieprawidłowe, że nie było porwania w domu Olewnika, a jak było, to wyglądało inaczej. Trzej zatrzymani, którzy trafiają do aresztu, wieszają się w dziwnych okolicznościach – powiedział Kowalewski.

W ocenie gościa Polskiego Radia 24 raport komisji śledczej nie dowodził niczego. – To był najdziwniejszy raport, jaki w życiu czytałem. Przesłuchano wielu świadków, wyciągano wiele informacji, ale raport nie dowodził kto porwał Krzysztofa Olewnika i jaka była przyczyna? Stwierdzał tylko nieprawidłowości w działaniu organów państwa. W pierwszych 24 godzinach od porwania mieliśmy do czynienia z dużą ilością błędów, które skutkowały w całym śledztwie. Śledczy mówili też o samouprowadzeniu, z czym nie zgadzała się rodzina – wskazywał dziennikarz śledczy.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Łukasz Kurtz.

Polskie Radio 24/cd

____________________ 

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 19:10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kulisy Spraw: zabójstwo Krzysztofa Olewnika

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 10:45
Krzysztof Olewnik, syn przedsiębiorcy branży mięsnej, został porwany ze swojej willi na przedmieściach Drobina, po imprezie, w której udział brali m.in. policjanci z Płocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy spraw: porwanie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 20:50
Krzysztof Olewnik, syn płockiego przedsiębiorcy został uprowadzony w nocy 26 na 27 października 2001 roku. Mimo przekazania okupu, porywacze zamordowali go 5 września 2003 roku. Za winnych zabójstwa uznano Robert Pazika, ps. Pedro oraz Sławomira Kościuka. Podejrzanym w sprawie był również domniemany szef grupy przestępczej, Wojciech Franiewski. O wątpliwościach, związanych ze sprawą i śledztwem mówił w audycji Kulisy Spraw mec. Bogdan Borkowski, pełnomocnik rodziny Olewników.
rozwiń zwiń