X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulisy nieprawidłowości w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 20:35
Podczas audytów prowadzonych w firmach należących do PGZ wykryto liczne nieprawidłowości. Niektóre z ustaleń zostały odtajnione. O szczegółach mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Dudziński, audytor śledczy, który prowadził ostatnie audyty w PGZ.
Audio
  • 11.07.2018 Kulisy prywatyzacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej
25. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach
25. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w KielcachFoto: Polskie Radio

Polska Grupa Zbrojeniowa SA – jeden z największych koncernów obronnych w Europie, skupiający ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł. Oprócz produkcji sprzętu wojskowego, PGZ S.A. modernizuje i serwisuje pojazdy, samoloty, śmigłowce, okręty (także sprzęt byłego ZSRR). PGZ to polskie przedsiębiorstwo powstałe w 2013 utworzone przez Skarb Państwa.

- W dwóch spółkach wchodzących w skład grupy, co do których szczegóły audytu zostały ujawnione, w Cenzinie i Nitro-Chemie, stwierdzono bardzo wiele poważnych nieprawidłowości, konfliktu interesów. Główny zakres w to zakupy poczynione przez spółki. Jest to newralgiczne miejsce. Na przykład dyrektor jednej ze spółek kupuje artykuły od firmy, której właścicielem jest jego córka. Takich przypadków są dziesiątki. Straty można oszacować na  30-50% zysku osiąganego przez firmę, czyli miliony złotych - podkreślał Wojciech Dudziński - Na ostatnim posiedzeni Komisji Obrony Narodowej wspomniane były audyty, które zostały przeprowadzone w spółkach PGZ. Pojawiła się informacja, że powinny zostać przeprowadzone również w innych spółkach. Spółki zbrojeniówki przez bardzo wiele lat były zarządzane przez pewne grupy interesów. To sięga 15-20 lat wstecz. Żyją z tego całe układy lokalne, które nigdy nie zostały rozbite. Przemysł zbrojeniowy jest niezwykle narażony na nieprawidłowości. Mamy tu do czynienia z zakupami bardzo skomplikowanych produktów, często z miejsc z których nie mozna ich kupić bezpośrednio, gdzie trzeba sięgnąć do pomocy pośredników - zwrócił uwagę rozmówca Polskiego Radia 24.

Audycję prowadził Piotr Nisztor.

Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 19:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Odwołano zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jest konkurs na prezesa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 19:51
Po Orlenie zmiana warty w kolejnym koncernie. Tym razem odwołano Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGZ sprzeda Nigerii technologię produkcji karabinka Beryl M762

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 16:06
Memorandum określające zasady transferu technologii produkcji karabinków Beryl M762 w Nigerii podpisała w poniedziałek z nigeryjską spółką DICON Polska Grupa Zbrojeniowa. Producentem karabinków jest Fabryka Broni "Łucznik" w Radomiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy była korupcja w Polskiej Grupie Zbrojeniowej?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 18:19
Dziennikarze tygodnika „Sieci” w opublikowanym w poniedziałek artykule opisali m.in. sprawę niejasnych wydatków na szkolenia i reklamę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, w którą miał być zamieszany m.in. były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Misiewicz zagroził autorom tekstu konsekwencjami prawnymi. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 współautor artykułu Marek Pyza.
rozwiń zwiń