X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polak na drodze. Większość z nas jeździ bezpiecznie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 12:00
Agresja, wyzwiska, rękoczyny - takie sytuacje coraz częściej zdarzają się na polskich drogach. Rejestrują je kamery zainstalowane w samochodach, a także świadkowie przy pomocy telefonów komórkowych. Niektórzy analitycy transportu twierdzą, że to prawdziwa plaga. Gośćmi audycji O Sobie Samych byli: Katarzyna Piskorska z Fundacji ZenDriving, dr Dorota Bąk-Gajda psycholog transportu SWPS oraz Wojciech Drzewiecki, analityk transportu z firmy Samar.
Audio
  • 8.04.18 Wojciech Drzewiecki: media społecznościowe w dużym stopniu multiplikują obraz polskich dróg.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

- Nie zgodzę się, że Polska to kraj agresywnych kierowców - powiedziała dr Dorota Bąk-Gajda. - Duża ilość filmików wrzucanych do internetu nie odzwierciedla sytuacji na drogach. Jest lepiej niż myślimy, ponieważ oglądamy tylko negatywne przykłady brawury i agresji. Miliony Polaków jeździ prawidłowo, spotykamy zaś jednostkowe przypadki, tych, którzy tego nie robią – zauważyła psycholog transportu.

Z tą opinią zgodził się Wojciech Drzewiecki, który przyznał, że media społecznościowe w dużym stopniu multiplikują obraz polskich dróg. – Uważam nawet, że Polacy się trochę uspokoili. Kiedyś niemożliwa była jazda „na suwak” – powiedział analityk transportu. - Duża prędkość czy jazda na zderzaku to brak wyobraźni lub doświadczenia. Czasem różnica jednego kilometra więcej na prędkościomierzu może być granicą między życiem, a śmiercią – dodał ekspert.

Katarzyna Piskorska spojrzała zaś na problem z innej perspektywy. - Na zachodzie na topie jest jazda do pracy rowerem. To pracownicy niższego szczebla wybierają samochód. U nas samochód wciąż jest jeszcze nośnikiem informacji o naszym statusie i zarobkach. Czasem sam fakt posiadania drogiego samochodu budzi u innych agresję – tłumaczyła gość audycji.

W audycji wykorzystano reportaż „Wściekli i szybcy w wydaniu krajowym” Urszuli Żółtowskiej - Tomaszewskiej.

 Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Paweł Wojewódka.  

Polskie Radio 24/km

 O sobie samych w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

 ____________________ 

Data emisji: 8.04.18

Godzina emisji: 22.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Motoryzacja. Grzechy główne polskich kierowców

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 22:54
Jazda z nadmierną prędkością, zbyt blisko innych samochodów i agresja na drodze - to najczęstsze błędy kierowców. Wiele z nich skutkuje tragicznymi wypadkami. Co zrobić, żeby poprawić bezpieczeństwo na drodze? Gośćmi audycji O Sobie Samych byli: Michał Pełczyński - organizator kampanii "Polaku, nie jedź na zderzaku”, Marek Kazała - instruktor nauki jazdy i Jacek Zalewski z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze reportaże 2017

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 06:01
W ostatnich godzinach starego roku w audycji O Sobie Samych zaprezentowane zostały fragmenty najlepszych reportaży. Słuchacze Polskiego Radia 24 mieli mozliwość wysłuchania reportaży wyróżnionych w konkursach oraz tych, które wywołały największe emocje. O swojej twórczości mówili ponadto radiowi reportażyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w tym roku bać się smogu?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 14:01
Wraz z nadejściem zimy w wielu miastach Polski daje o sobie znać smog. Czy jest lepiej niż w zeszłym roku i jakie efekty przynosi ustawa antysmogowa? Gośćmi audycji O sobie samych byli: dr Jakub Jędrak - członek Polskiego Alarmu Smogowego, Łukasz Gmurczyk - aktywista z grupy Smog Wawerski i Łukasz Porębski z organizacji Miasto Jest Nasze.
rozwiń zwiń