X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Transhumanizm: recepta na biedę, choroby, a nawet śmierć

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 13:46
- Człowiek od zawsze starał się zapanować nad naturą dzięki budowaniu kultury. Transhumanizm jest prądem, który głosi, że dzięki technologii człowiek zapanuje nad własną biologią – mówił w audycji Życie z duszą czy bez Rafał Tichy, filozof, redaktor naczelny periodyku „Czterdzieści i Cztery”.
Audio
  • 08.01.2017 Rafał Tichy: Transhumaniści głoszą, że zbawienie jest kwestią rozwoju technologicznego.
Transhumaniści wierzą, że Człowiek będzie miał całkowitą zdolność do kształtowania siebie pod względem biologicznym.
Transhumaniści wierzą, że Człowiek będzie miał całkowitą zdolność do kształtowania siebie pod względem biologicznym.Foto: flickr/ Linus Bohman

Gość Polskiego Radia 24 przybliżał wizje przyszłości, jakie roztaczają transhumaniści. - Transhumanizm obiecuje, że poprzez postęp technologiczny i cywilizacyjny będziemy zdolni przezwyciężyć śmiertelność i choroby. Człowiek będzie miał całkowitą zdolność do kształtowania siebie pod względem biologicznym. Transhumaniści głoszą ideę zbawienia człowieka – uzyskania przez niego statusu wręcz boskiego – mówił Rafał Tichy.

Filozof starał się też ukazać negatywne skutki przekroczenia ograniczeń biologicznych. – Człowiek jest ograniczony swoją wyobraźnią. Trudno powiedzieć czy osiągnięcie nieśmiertelności rozwiąże wszystkie nasze problemy. Transhumanizm bawi się koncepcją nieśmiertelności fizycznej, natomiast zupełnie nie wkracza w główny problem człowieka, czyli problem jego pustki duchowej – stwierdził Tichy.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Filip Memches.

Polskie Radio 24/kk

_____________________

Data emisji: 08.01.2017

Godzina emisji: 20.15


Zobacz więcej na temat: filozofia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także