X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Solidarność i miłosierdzie w polskiej historii

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 19:30
– Ideowy bagaż Solidarności dla wielu okazywał się czymś zawstydzającym – powiedział Dariusz Karłowicz, filozof i eseista. Solidarność i miłosierdzie to dwa pojęcia, które dla niektórych osób mogą trącić pewną naiwnością lub patosem. Czy słusznie? Jak wyglądało to po transformacji i jak przedstawia się to w czasach współczesnych?
Audio
  • 13.05.18 Dariusz Karłowicz: miłosierdzie, w latach 90., było traktowane jako główny argument uzasadniający brak lustracji
Materiał ilustracyjny
Materiał ilustracyjnyFoto: wikipedia.org

Dariusz Karłowicz przyznał, że w polskiej historii, po 1989 roku, była pewna niechęć i lęk przed Solidarnością. Istniało przekonanie, że wspólnotowy balast w Polsce jest zbyt duży. Zdaniem filozofa była to rzecz zupełnie paradoksalna.

– Przecież nasz kraj wychodził z okresu komunizmu społecznie spustoszony. Natomiast większość architektów III RP uważała, że jest wręcz odwrotnie. Brali ten balast za coś co wiało narodową grozą. Mieli na myśli kolektywizm komunistyczny – powiedział redaktor „Teologii Politycznej”.

Więcej w całej rozmowie z Dariuszem Karłowiczem.

Zapraszamy do odsłuchania audycji.

„Życie z dusza, czy bez?” prowadził Filip Memches.

Polskie Radio 24/db

____________________

Życie z duszą, czy bez w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 13.05.18

Godzina emisji: 19:10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Nowa polityka historyczna

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 17:35
Trwają prace nad powstaniem Strategii Polskiej Polityki Historycznej. W Polskim Radiu 24 dr Dariusz Karłowicz z Teologii Politycznej wyjaśniał, czym jest polityka historyczna oraz jak wygląda jej realizacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polska mogłaby istnieć bez chrześcijaństwa?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 15:53
„Polska nie przyjęła chrztu, lecz się wraz z chrztem stała” to zdanie otwierające nowy rocznik „Teologia polityczna”. Redaktor pisma Dariusz Karłowicz, będący filozofem i eseistą był gościem audycji „Życie z duszą, czy bez” w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki jest stan polskiej tożsamości narodowej?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 21:21
– Polacy muszą wiedzieć kim są i do czego zmierzają – powiedział Dariusz Karłowicz, filozof, redaktor rocznika „Teologia Polityczna”, autor książki „Polska jako Jason Bourne”. W audycji „Życie z duszą, czy bez?” rozmowa na temat stanu polskiej tożsamości narodowej widzianej przez pryzmat starożytnej filozofii i współczesnej kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O powstaniu i działalności „Teologii Politycznej”

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:03
Rocznik „Teologii Politycznej” w ciągu 15 lat istnienia ukazał się 10 razy. O tym, czym właściwie „Teologia Polityczna” jest i czy czasy sprzyjają głębszemu namysłowi nad polityką mówił w Polskim Radiu 24 w audycji Szukając Dziury W Całym dr Dariusz Karłowicz, filozof i jeden z założycieli rocznika.
rozwiń zwiń