Rwanda – nowoczesność i egzotyka

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 07:30
Państwo bananów, goryli górskich i tysiąca wzgórz. Miejsce, które znane jest z niechlubnej historii jednego z największych ludobójstw współczesności. Dziś jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej nowoczesnych krajów wschodniej Afryki. O Rwandzie w audycji Podróże 24 – Świat Po Ludzku mówiła podróżniczka, Marzena Filipczak.
Audio
  • 14.01.2017 Podróże 24: Rwanda. Gość: podróżniczka Marzena Filipczak
Zdjęcie ilustracyjnefot.youtube.com
Zdjęcie ilustracyjne/fot.youtube.com

Zdaniem gościa, Rwanda jest bardzo zorganizowana i nowoczesna.– To najbardziej europejski kraj Afryki Wschodniej – mówiła. Jak podkreśliła, państwo oferuje piękne widokowi. – Wszędzie są pagórki, wzgórza, rosną deszczowe lasy, jest dużo rzek, wodospadów. Największa atrakcją są goryle górskie – wyjaśniała.

Marzena Filipczak opowiadała również o afrykańskiej kuchni, której podstawą są zielone banany. – Rosną tam wszędzie, ale podaje się je na sposób wytrawny – tłumaczyła. Z owoców tych robi się purée, gotuje je na parze lub piecze na grillu.

Za największą atrakcję podróżniczka uznała jezioro Kivu, otoczone pięknymi plażami. W Rwandzie odwiedzić można także  trzy parki narodowe: Wulkanów, Lasu Nyungwe i Akagera.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Paulina Kozion.

Polskie Radio 24/ip

Świat Po Ludzku - Podróże 24 w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________  

Data emisji: 14.01.2017

Godzina emisji: 23:12


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Polska pomoc dla Rwandy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 21:27
Rwanda to kraj, w którym czysta woda i sprawna toaleta to bardzo często sprawa życia i śmierci, zwłaszcza dla małych dzieci, bo to one najczęściej padają ofiarą chorób przenoszonych przez brud.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 lat temu Rwanda spłynęła krwią

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 18:33
W 1994 roku, ekstremiści z plemienia Hutu dokonali ludobójstwa na swoich sąsiadach z grupy etnicznej Tutsi. Społeczność międzynarodowa nie zareagowała. Przez 100 dni walk zamordowanych zostało niemal milion osób. 20 lat po tych tragicznych wydarzeniach, wciąż nie wszyscy winni zostali osądzeni i ukarani.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat w Południe: Forum gospodarcze w Rwandzie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 13:11
W stolicy Rwandy – Kigali – rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne dotyczące Afryki. W Polskim Radiu 24 m.in. o sytuacji gospodarczej Rwandy mówił dr Jędrzej Czerep, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mozambik – Vasco da Gama i białe słonie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 08:00
Opustoszałe plaże, dzikie zwierzęta i postkolonialna architektura – Mozambik to kraj, który przez prawie 500 lat pozostawał portugalską kolonią. Dziś można odpocząć tam od globalizacji, fast foodów i zasięgu telefonu komórkowego. O podróżowaniu po Mozambiku i historii tego kraju opowiadały Iza Klementowska, autorka książki „Szkielet białego słonia” i Hanna Bałta, autorka książki „Przez pół świata. Mama z synem w podróży”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afryka nie taka, jak ją malują. Życie na Czarnym Lądzie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 21:07
Gościem Świata w Powiększeniu była Agata Kasprolewicz. Reporterka Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej w ostatnich dniach odwiedziła Kenię i Tanzanię. Na naszej antenie opowiadała o tym, jak wygląda życie na Czarnym Lądzie.
rozwiń zwiń