X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie harcerstwo na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 19:03
Harcerstwo jest jedną z organizacji, które działają na rzecz polskości za granicą. Na Ukrainie, polskie harcerstwo, odrodziło się dopiero kilkanaście lat temu. O tym, jak funkcjonuje za naszą wschodnią granicą i jakie zadania są stawiane przed jego członkami mówił harcmistrz ze Lwowa Stefan Adamski.
Audio
  • 17.12.17 Stefan Adamski: „Nasza działalność jest służbą dla Polski (…)”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER?EASTNEWS

Stefan Adamski przyznał, że polskie harcerstwo na Ukrainie skupione jest we Lwowie i jego okolicach. W tym momencie liczebność zastępów wynosi ok. 150 osób. Jednym z zadań, które przed sobą postawiły, jest odszukiwanie miejsc, w których spoczywają polscy żołnierze polegli w 1939 roku.

– Z harcerzy, którzy podjęli się tej misji, wytworzyła się specjalna brygada pod przewodnictwem 4 instruktorów. Już nie tylko szukają po wsiach, miasteczkach, lasach i polach wojskowych grobów, ale uczestniczą w ekshumacjach znalezionych szczątków. Widzę, że jest to dla nich ogromne przeżycie. Przy współudziale harcerzy ponad 160 polskich żołnierzy doczekało się pochówku na cmentarzu – podkreślił Adamski.

Ponadto w audycji materiał Jana Pachlowskiego, korespondenta Polskiego Radia w USA, z otwarcia konsulatu RP w Houston.

Natomiast Michał Fedusio obecny był na obradach Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Głównym tematem posiedzenia była budowa Domu Polskiego we Lwowie.

Zaś Tomasz Zielenkiewicz był na spotkaniu opłatkowym w warszawskim Domu Polonii. W przyjęciu wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli Polonii z różnych krajów. O tym, jak wyglądało dzielenie się opłatkiem i składanie wspólnych życzeń świątecznych w materiale naszego reportera.

Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, który przedstawiła Maja Wasilewska.

Magazyn „Polacy w Świecie” prowadziła Edyta Poźniak.

Polskie Radio 24/db

Polacy w świecie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 17.12.2017

Godzina emisji: 17:11

Zobacz więcej na temat: harcerstwo Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także