X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Mur” – powieść o sytuacji człowieka w machinie współczesnego świata

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 19:30
– Większość z nas porusza się w obszarze tego samego obszaru i rzeczywistości. W ten sposób budujemy swój mur  – powiedział pisarz Grzegorz Gortat. W audycji „Między Kropkami” rozmowa o najnowszej książce autora, pt. „Mur”. Co jest tematyką tej wielowarstwowej powieści? Jaką wizję współczesnego człowieka przedstawia swoim czytelnikom?
Audio
  • 03.02.18 Grzegorz Gortat: „Wraz z upływem lat, wokół człowieka, powstaje mur zbudowany z pewnych niemożliwości i życiowych trudności (…)”.
Okładka książki Mur autorstwa Grzegorza Gortata.
Okładka książki "Mur" autorstwa Grzegorza Gortata.Foto: materiały prasowe/JanKa

Powieść Grzegorza Gortata ukazuje czytelnikowi Republikę, fikcyjne państwo oparte, m.in. na stałej kontroli, szpiegostwie oraz z góry narzucanym idealizmie. Autor stara się pokazać, w jaki sposób w społeczeństwie funkcjonuje jednostka i jakie role są jej narzucone.  

– Ludzie w dzisiejszym świecie budują wokół siebie liczne mury. Jednym z nich jest uleganie różnego rodzaju naciskom i wpływom, poprzez propagandowe, a na reklamowych kończąc. Wiąże się to z ograniczaniem własnej woli. Stajemy się trybikiem, który nie zawsze pracuje na korzyść własnego rozwoju – podkreślił pisarz i laureat wielu nagród literackich.

W całej rozmowie Grzegorz Gortat w szerszy sposób omówił fabułę „Muru” oraz scharakteryzował głównego bohatera swojej książki.

Audycję „Między Kropkami” prowadziła Weronika Wakulska.

Polskie Radio 24/db

______________ 

Między kropkami w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 03.02.2018

Godzina emisji: 19:15


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także