Wybory prezydenckie w USA. Wojciech Cegielski rozmawia z przyjaciółmi państwa Clinton

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 08:27
Amerykanie wybierają 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kandydatką demokratów jest Hillary Clinton. Z przyjaciółmi państwa Clinton w Little Rock w stanie Arkansas rozmawiał Wojciech Cegielski, specjalny wysłannik Polskiego Radia do Stanów Zjednoczonych.
Audio
  • 08.11.16 Wojciech Cegielski rozmawia z przyjaciółmi państwa Clinton
Hillary Clinton ma szansę stać się pierwszą kobietą - prezydentem USA
Hillary Clinton ma szansę stać się pierwszą kobietą - prezydentem USAFoto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

Jak przypominał Wojciech Cegielski, Hillary Clinton urodziła się 26 października 1947 roku w Chicago jako najstarsza z trojga rodzeństwa. Jej ojciec był drobnym biznesmenem, a matka opiekowała się dziećmi w domu.

– Jej matka odegrała w jej życiu ogromną rolę. Ojciec był bardzo konserwatywny i nauczył ją angażowania się w życie społeczne. Kiedy chodziła do liceum i potem na studiach, już wtedy wróciła do tego, czego w dzieciństwie nauczyła ją matka – mówił w rozmowie z Wojciechem Cegielskim  Buddy Villines, emerytowany sędzia i były burmistrz miasta Little Rock, który z państwem Clintonami zna się od ponad 30 lat.

Cegielski podkreślał, że Hillary chciała zostać prawnikiem. Studiowała na przedmieściach Bostonu, gdzie poznała się z Ellen Brantley, młodszą od niej o rok studentką.

– W college'u znał ją każdy. Była przewodniczącą samorządu i była bardzo aktywna. Już wtedy było widać u niej wiele cech, które ma teraz. Potrafiła mówić do ludzi, była bardzo dobrą studentką szanowaną przez innych – powiedziała Ellen Brantley.

Więcej rozmów w całym materiale.  

Polskie Radio 24/dds

___________________

Data emisji: 08.11.2016

Godzina emisji: 07.18


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

To kobiety mogą wybrać pierwszą w historii kobietę-prezydent USA

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 07:35
Kończy się kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych. O Nowym Jorku, w którym odbędzie się wieczór wyborczy zarówno Hillary Clinton, jak i Donalda Trumpa - mówił specjalny wysłannik Polskiego Radia w USA Wojciech Cegielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA. Amerykańska Noc Wyborcza na żywo w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 23:22
Specjalną audycję w godzinach 23.00 – 6.00, w nocy z 8 na 9 listopada, prowadzą Grzegorz Ślubowski i Michał Strzałkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA. "Amerykańska kampania wyborcza to horror"  

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 16:14
– To są przełomowe wybory, rozstrzygane nie tylko między republikanami i demokratami, a właściwie przeciwko obu tym ugrupowaniom – powiedziała Anna Gwozdowska. Dziennikarka tygodnika Wprost była gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finisz kampanii w USA. Przekonać niezdecydowanych

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 21:36
- Żaden z dwojga kandydatów nie mówił o fundamentalnych problemach dla kraju i świata. Ta kampania była daleka od merytorycznej debaty, to było przerzucanie się oskarżeniami dotyczącymi afer i skandali – mówił w audycji Świat W Powiększeniu Marek Wąsiński z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 8 listopada Amerykanie zagłosują w wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń