X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spektakl "Z drugiej strony". Tak wyglądałby świat, gdybyśmy mówili to, co myślimy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 21:15
Z pozoru banalna historia dwóch wieloletnich małżeństw, z których jedno się rozpada, opowiada o przestrzeganiu konwenansów i kłamstwie, towarzyszącym nam częściej niż byśmy tego chcieli. Dramat "Z drugiej strony", napisany przez współczesnego francuskiego pisarza Floriana Zellera, wyreżyserował Zbigniew Rybka, dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, który był gościem audycji Na Scenie.
Audio
  • 18.11.17 Zbigniew Rybka: „Na kłamstwie i fałszu nie można zbudować niczego trwałego (…)”
Premiera spektaklu Z drugiej strony miała miejsce 27.10.2017
Premiera spektaklu "Z drugiej strony" miała miejsce 27.10.2017Foto: teatr.radom.pl

Jak podkreślają twórcy, sztuka "Z drugiej strony" to rzecz o tym, co naprawdę myślimy, ale często boimy się tego, by to powiedzieć. Zbigniew Rybka podkreślił, że jest to główny zamysł spektaklu, by widzowie usłyszeli to, o czym myślą odgrywane przez aktorów postacie. Zdaniem reżysera był to pomysł, by wskazać problem dotyczący naszych życiowych wyborów.

- W momencie, gdy jeden z bohaterów spektaklu zaczyna myśleć o słowach lub sytuacji, w której uczestniczy, pozostali aktorzy zamierają w bezruchu. Taka stopklatka jest naszym pomysłem na to, by zaprezentować widzom konkretną kwestię. Przedstawienie ma ukazać to, jak wyglądałby świat, gdybyśmy mówili to, co myślimy. Niestety brniemy w kłamstwa, ale nie dlatego, że jesteśmy złymi ludźmi, ale chociażby po to, by nie urazić drugiego człowieka. Takie sytuacje mogą prowadzić do kłamstw rujnujących życie, z czym nie jesteśmy w stanie sobie poradzić – powiedział reżyser.

Zbigniew Rybka, wyjaśniając tytuł spektaklu, zaznaczył, że odnosi się on do dwóch stron ludzkich postaw. Z jednej mamy do czynienia z tym, co mówimy, a z drugiej z tym, co myślimy. – Tą drugą stroną jest wnętrze, które w wielu sytuacjach bywa kontrolerem naszych słów. Ile razy udaje nam się nie wypowiedzieć lub zmienić sens wiadomości po głębszej analizie i zastanowieniu się nad tym, co pragniemy przekazać – dodał.   

Audycję Na Scenie prowadziła Katarzyna Oklińska.

Polskie Radio 24/db

Na scenie w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 18.11.17

Godzina emisji: 20:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Dzień Świra" w teatrze. To nie jest adaptacja filmu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 11:33
Poetycko, muzycznie i jeszcze bardziej dramatycznie niż w filmie Marka Koterskiego – tak przedstawia się "Dzień Świra" w reżyserii Michała Kołaczkowskiego w Teatrze Kamienica w Warszawie. Na przedstawienie zapraszał w Polskim Radiu 24 Michał Kołaczkowski, reżyser teatralny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwania teatralne: trzech aktorów, dwanaście charakterów

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 11:33
Przedstawieniem "Wszystko o mężczyznach" Teatr Kamienica w Warszawie rozpocznie sezon po wakacjach. Spektakl opowiada o tym, czym jest męski świat. Opisuje damsko-męskie zależności i na 12-stu przykładach charakteryzuje męskie typy osobowości. Gościem Katarzyny Oklińskiej w Polskim Radiu 24 był Michał Lesień-Głowacki, aktor, który opowiadał o przedstawieniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Noc kretów" w reżyserii Philippe’a Quesne’a w Nowym Teatrze w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 11:51
Przedstawienie "Noc kretów" w reżyserii Philippe’a Quesne’a zostanie gościnnie pokazane na deskach Nowego Teatru w Warszawie w najbliższy piątek i sobotę, 22 i 23 września. O spektaklu opowiadał w Polskim Radiu 24 dramaturg Nowego Teatru Piotr Gruszczyński.
rozwiń zwiń