"Duchy Jeremiego" Roberta Rienta

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 14:33
„Duchy Jeremiego” to przejmująca narracja 12-letniego chłopca konfrontującego się z choroba? mamy i własnymi demonami. To także portret rodziny uwikłanej w historie? Zagłady. O książce mówił w audycji Warto Czytać jej autor, Robert Rient.
Audio
  • 1.10.17 Robert Rient o swojej najnowszej książce pt. „Duchy Jeremiego”.
Okładka książki Duchy Jeremiego autorstwa Roberta Rienta.
Okładka książki "Duchy Jeremiego" autorstwa Roberta Rienta.Foto: materiały prasowe

„Duchy Jeremiego” to kameralna, intymna opowieść o chłopcu doświadczającym jednego z najtrudniejszych momentów w życiu – odchodzenia mamy. To także powieść o duchach, które nie pozwalają zasnąć, o spotkaniu z przodkami i życiu, z którego znika pamięć oraz przyszłość.


Robert Rient, foto: PR24/PJ Robert Rient, foto: PR24/PJ

Jak podkreślił Robert Rient, „Duchy Jeremiego” to historia 12-letniego chłopca, który mierzy się z chorobą swojej chorej na raka mamy. – Chłopiec wychowywany jest tylko przez mamę, wraz z nią musi wyprowadzić się do dziadka Jeremiego, Sybiraka, na wieś. Jeremi nie szanuje go i nie rozumie kultury, w której żyje. W życiu chłopca jest więc dużo zmian – mówił autor.

Dodał, że w pewnym momencie Jeremi odkrywa także tajemnice swojej tożsamości, tego, że pochodzi z rodziny żydowskiej. - W najtrudniejszym momencie pojawiają się w jego życiu duchy – dosłowne i metaforyczne. Odwiedzają go i zmuszają do tego, by robił rzeczy, na które niekoniecznie ma ochotę – tłumaczył Rient.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Luiza Bebłot.

Polskie Radio 24

_____________________

Warto czytać w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Godzina emisji: 14:15

Data emisji: 1.10.17


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak