OPZZ złożyło projekt dot. zmian w emeryturach pomostowych

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 16:00
Do Rady Dialogu Społecznego OPZZ złożyło projekt ustawy dotyczący zmian w emeryturach pomostowych. Co do jego treści zgodne są wszystkie związki zawodowe. Inaczej podchodzą do niego organizacje pracodawców. Gośćmi audycji Kapitał i Praca byli Leszek Mętek (OPZZ) i ekspertka ds. ubezpieczeń społecznych Bogna Nowak-Turowiecka (Związek Rzemiosła Polskiego).
Audio
  • 7.12.17 Leszek Mętek i Bogna Nowak-Turowiecka o projekcie ustawy dotyczącym zmian w emeryturach pomostowych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: GlowImages/EastNews

Najważniejszą zmianą jest likwidacja zasady wygasania emerytur pomostowych. Dzięki temu wykonujący zadania w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze będą mogli ubiegać się o wcześniejsze zakończenie aktywności zawodowej bez względu na datę rozpoczęcia pracy.

Jak podkreślił Leszek Mętek, OPZZ w swoim projekcie zwraca uwagę „na bardzo dużą nieprawidłowość jaką jest fakt, że dzisiaj to nie warunki pracy decydują o tym, czy ktoś ma uprawnienia do emerytury pomostowej, ale czas, kiedy się zatrudnił”.

- Dziś ci, którzy zatrudnili się od 1 stycznia 1999 roku - pomimo tego, że pracodawcy odprowadzają od tych osób składki - przy obecnych zapisach ustawy nie będą mieli uprawnień do emerytur pomostowych – zauważył gość.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/pr

_____________________

Kapitał i Praca w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 7.12.17

Godzina emisji: 15:40


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także