X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rada Dialogu Społecznego o szkolnictwie zawodowym. Jak je ożywić?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 16:00
40 proc. absolwentów szkół zawodowych ma problem ze znalezieniem zatrudnienia - wynika z informacji Ministerstwa Edukacji. O tym, jak ożywić i dopasować do potrzeb rynku pracy szkoły zawodowe debatowali członkowie Rady Dialogu Społecznego. O nowym wymiarze kształcenia zawodowego mówili w audycji Kapitał i Praca Artur Grochowski (Pracodawcy RP) i Sławomir Witkowicz (NSZZ „Solidarność” Oświata).
Audio
  • 22.02.2018 Sławomir Witkowicz i Artur Grochowski o kształceniu zawodowym
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Wiceminister edukacji Marzena Machałek podkreśliła, że reforma kształcenia zawodowego nie może odbywać się bez udziału pracodawców. Według Artura Grochowskiego nie można wszystkich szkół wrzucać do jednego worka. – Klasy patronackie będą powstawały wtedy, gdy będziemy chcieli dać sprzęt, a nie będziemy chcieli brać uczniów do zakładów pracy. Musimy mieć świadomość, że przede wszystkim pracodawca ma zarabiać. Jeśli widzi interes, by wykształcić swoich przyszłych pracowników, to zrobi to – mówi przedstawiciel Pracodawców RP.

Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Minister Rodziny i Pracy Elżbieta Rafalska podkreśliła, że dla jej resortu przy bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy dopasowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb tego rynku ma kluczowe znaczenie. Zdaniem Sławomira Witkowicza uaktywnienie małych przedsiębiorców do sfery edukacji wymaga pieniędzy. – Nie możemy abstrahować od sytuacji w naszym kraju – w Polsce 98 proc. przedsiębiorców to małe firmy i mikrofirmy. Ich zadaniem jest utrzymanie się na rynku. Dopóki nie będzie konkretnych rozwiązań, to trudno będzie znaleźć rzeczywiste źródło finansowania – mówił związkowiec.

W audycji także komentarz Janusza Bożyńskiego ze Związku Rzemiosła Polskiego

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

_____________________

Kapitał i Praca w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 22.02.2018

Godzina emisji: 15:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Szkolnictwo zawodowe. Niezbędna współpraca z biznesem

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 17:43
Szkolnictwo zawodowe, by spełniało oczekiwania rynku pracy, potrzebuje dobrej współpracy z biznesem – to wniosek z obrad Mazowieckiej Rady Dialogu Społecznego, która zajęła się tą kwestią. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował Wojciech Kreft, ekspert ds. szkolnictwa zawodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkolnictwo zawodowe - drugi filar reformy edukacji

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 14:59
Wobec sporów wokół gimnazjów i liceów o reformie szkolnictwa zawodowego mówi się niewiele. Szczególnie, gdy coraz bardziej widoczne staje się niedopasowanie pracowników do potrzeb rynku pracy. O przywróceniu kształcenia dualnego mówiła w audycji Gospodarczy Temat Dnia Jolanta Kosakowska ze Związku Rzemiosła Polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o wyzwaniach dla szkół branżowych

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 11:19
Zgodnie z rozpoczętą reformą edukacji, szkoły zawodowe 1 września 2017 zostały zastąpione szkołami branżowymi. W Polskim Radiu 24 Wojciech Kreft – ekspert ds. szkolnictwa zawodowego – mówił o tym, jak powinny funkcjonować nowo powstałe placówki, by odpowiadały na potrzeby rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel o kształcenie zawodowe. Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 16:00
Premier Mateusz Morawiecki i minister edukacji narodowej Anna Zalewska wystosowali specjalny list do pracodawców, w którym apelują o podjęcie działań na rzecz kształcenia zawodowego, m.in. obejmowanie patronatem szkół zawodowych. Gośćmi audycji Kapitał i Praca byli Jakub Gontarek (ekspert Konfederacji Lewiatan), Sławomir Witkowicz (przewodniczący Związku Zawodowego Solidarność - Oświata).
rozwiń zwiń