Pensje zamrożone od prawie 10 lat. Będą podwyżki dla Krajowej Administracji Skarbowej?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 15:34
Wynagrodzenia Krajowej Administracji Skarbowej utrzymują się na tym samym poziomie od prawie 10 lat. Sprawę komentowali w audycji "Kapitał i Praca" na antenie Polskiego Radia 24 Ireneusz Kurzela z NSZZ "Solidarność" i Łukasz Czucharski z Pracodawców RP.
Audio
  • 04.08.18 Ireneusz Kurzela i Łukasz Czucharski o sytuacji w Krajowej Administracji Skarbowej (PR24)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: im_coco/shutterstock.ocm

W Radzie Dialogu Społecznego regularnie spotyka się podzespół ds. Krajowej Administracji Skarbowej. Mówi się tam przede wszystkim o niskich wynagrodzeniach pracowników.

Ireneusz Kurzela podkreślił, że pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) mają zamrożone podwyżki wynagrodzeń od prawie 10 lat. - Rosną dochody, które w dużej części są wypracowane dzięki dużemu staraniu ludzi pracujących w KAS. Nauczyciele, których jest zdecydowanie więcej, bo około 300 tysięcy, otrzymali w tym okresie podwyżki wynagrodzeń. W Krajowej Administracji Skarbowej pracuje około 60 tys. osób – mówił przedstawiciel NSZZ "Solidarność".

Gość audycji "Kapitał i praca" przyznał, że pracownicy czują się rozgoryczeni mając świadomość, że ich praca przynosi dochody do budżetu a sami z tego nie korzystają.

Z tym, że wynagrodzenia w KAS powinny zostać podniesione, zgodził się Łukasz Czucharski. - Nie ulega wątpliwości, że siłą administracji są jej kadry. Zgadzam się z postulatami, że coś w tym kierunku musi się zmienić. Wierzę w rozsądek kierownictwa Krajowej Administracji Skarbowej, że jednak uda się przy udziel strony społecznej wypracować takie rozwiązania, które będą zadowalające dla pracowników administracji – mówił przedstawiciel z Pracodawców RP.

Według gościa Polskiego Radia 24 ministerstwo finansów stoi przed niełatwym zadaniem zbalansowania interesu budżetowego i interesu pracowników administracji.  

Więcej o sytuacji kierowców w całej audycji.

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

PR24/ras

__________________

Data emisji: 04.08.18

Godzina emisji: 15:35

Czytaj także

Pomoc socjalna. Czy dojdzie do porozumienia?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 16:20
Nie ma porozumienia w sprawie wysokości świadczeń rodzinnych i socjalnych. Związki pracowników nie przystały na rządowe propozycje zmian m.in. wysokości kryterium dochodowego, uprawniającego do zasiłku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pracownicy oczekują wzrostu płac w sektorze budżetowym

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 16:47
O propozycjach rządu dotyczących szczególnie sytuacji budżetowej i wynikającej z tego sytuacji na rynku pracy dyskutowali w audycji "Kapitał i praca" Polskiego Radia 24 – Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP) oraz Katarzyna Zimmer-Drabczyk (NSZZ "Solidarność")
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eksperci o braku porozumienia pracodawców i pracowników w sprawie budżetu na 2019 rok

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 16:51
Związkom pracodawców i pracowników, działających w ramach Rady Dialogu Społecznego, nie udało się wypracować wspólnego stanowiska dotyczącego założeń budżetowych rządu na 2019 rok. O głównych powodach różnej oceny propozycji struktury PKB, powstawania PKB, jak również struktury wydatków dyskutowali w audycji Kapitał i Praca w Polskim Radiu 24 eksperci: Norbert Kusiak (OPZZ) i dr Paweł Karpiński (Związek Rzemiosła Polskiego).
rozwiń zwiń