Bartłomiej Misiewicz poza PiS. Komentarz publicysty

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 15:53
Bartłomiej Misiewicz złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Decyzję uzasadnił nagonką na swoją osobę. – To, że był on działaczem partii rządzącej, nie było problemem w jego sprawie – mówił w Gorącym Temacie Dominik Zdort, red. naczelny portalu tvp.info.
Audio
  • 13.04.17 Bartłomiej Misiewicz poza PiS. Komentarz publicysty
Były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz (C) rozmawia z dziennikarzami po opuszczeniu siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.
Były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz (C) rozmawia z dziennikarzami po opuszczeniu siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.Foto: PAP/Marcin Obara

Misiewicz stawił się przed powołaną przez PiS komisją, która miała zbadać szczegóły jego kariery zawodowej. Po opuszczeniu siedziby ugrupowania powiedział dziennikarzom, że w ostatnim czasie media podawały nieprawdziwe informacje na jego temat, ponieważ dążyły do odwrócenia uwagi opinii publicznej od sukcesów rządu. - Chciałbym przeprosić wszystkich Polaków za to, że muszą słuchać tego żenującego spektaklu - powiedział Misiewicz.

W ocenie Dominika Zdorta, rezygnacja Bartłomieja Misiewicza z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości nie kończy zamieszania wokół jego osoby. – Wielu ludzi nie wiedziało nawet, że Bartłomiej Misiewicz jest członkiem PiS. To, że był działaczem ugrupowania, nie było problemem. Problemem było to, że powierzano mu stanowiska, do których pełnienia nie miał odpowiednich kompetencji i doświadczenia – mówił publicysta. – To, że Misiewicz przestaje być członkiem PiS, nie rozwiązuje sprawy. Cała sprawa zakończy się, gdy były rzecznik MON nie będzie brał udziału w życiu publicznym, nie będzie powoływany na kolejne stanowiska – pointował gość PR24.

W ostatnich dniach media donosiły, że Bartłomiej Misiewicz został pełnomocnikiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej do spraw komunikacji. Miał zarabiać nawet 50 tysięcy złotych miesięcznie. Spółka zaprzeczyła doniesieniom o zarobkach Misiewicza, a wkrótce potem opublikowała informację o rozwiązaniu umowy z nim.

Więcej w całej rozmowie z Dominikiem Zdortem.

W II części Gorącego Tematu rozmowa z drem Michałem Łuczewskim, socjologiem. Zastępca dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II komentował wyniki badania dotyczącego religijności Polaków, które dla Polskiego Radia 24 przygotował ośrodek badawczy KANTAR Public.

Gospodarzem audycji był Filip Memches.

Polskie Radio 24/IAR/mp

________________

Data emisji: 13.04.17

Godzina emisji: 15.09


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kontrowersje wokół Bartłomieja Misiewicza. Czy szkodzi PiS?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 19:25
– Bartłomiej Misiewicz jest na dzisiaj drugą osobą w MON – powiedział Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska. W audycji "Wróżenie z Faktów" do postaci szefa Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej odniosła się także Kamila Baranowska z tygodnika "Do Rzeczy". Dziennikarze skomentowali również inne wydarzenia polityczne oraz zastanowili się nad ich skutkami w przyszłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartłomiej Misiewicz zawieszony. To koniec jego kariery?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 15:38
Jarosław Kaczyński podpisał decyzję o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Powołana została również komisja ds. zbadania zarzutów stawianych byłemu rzecznikowi Ministerstwa Obrony Narodowej. W Gorącym Temacie komentarz Andrzeja Stankiewicza z portalu „Onet.pl” i Krzysztofa Losza z „Naszego Dziennika”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominik Tarczyński: przyszłość Misiewicza nie jest jeszcze przesądzona

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 16:30
Jarosław Kaczyński podpisał decyzję o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. – Statut partii jasno określa, że w przypadku zaistnienia uzasadnionych przypuszczeń, że dochodzi do szkodzenia wizerunkowi partii, można dokonać takiego działania – wyjaśniał w Rozmowie PR24 Dominik Tarczyński, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: Prezes PiS rozmawiał z szefem MON o doniesieniach nt. Misiewicza

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 20:03
Jarosław Kaczyński spotkał się z szefem MON Antonim Macierewiczem. Politycy rozmawiali o informacjach przekazanych przez media, dotyczących Bartłomieja Misiewicza. Już po tym spotkaniu PAP podała, że PGZ rozwiązała za porozumieniem stron umowę z byłym rzecznikiem MON. Sytuację w PiS komentowali w Debacie Dnia Piotr Skwieciński (W Sieci) i Janusz Schwertner (Onet.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Miller o rozgrywce w relacji Kaczyński – Macierewicz

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 07:55
- Wszyscy wiemy, że nie chodzi o Misiewicza, który jest co najwyżej statystą w spektaklu reżyserowanym przez ministra obrony narodowej. Rozgrywka, którą rozpoczął Jarosław Kaczyński, to rozgrywka nie w relacji Kaczyński – Misiewicz, ale w relacji Kaczyński – Macierewicz – powiedział w programie 24 Pytania były premier i wieloletni szef SLD Leszek Miller. Odniósł się w ten sposób do Bartłomieja Misiewicza, który został zawieszony w prawach członka partii przez Jarosława Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń