„Viktor Orban konsekwentnie realizuje politykę, która służy Węgrom i jej obywatelom”

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 20:10
- Viktor Orban traktowany jest jako nasz bliski sprzymierzeniec, ktoś, kto w wielu kwestiach podziela nasz punkt widzenia. Oczekiwania wobec jego wizyty są więc takie, że po raz kolejny podniesione zostanie to, co jest dla naszych państw ważne i co reprezentuje wspólny punkt widzenia tej części Unii Europejskiej – powiedział w audycji Gorący Temat prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Odniósł się w ten sposób do wizyty premiera Węgier w Warszawie.
Audio
  • 22.09.17 Prof. Łukasz Młyńczyk o wizycie Viktora Orbana w Warszawie.
Warszawa, 22.09.2017. Premier Polski Beata Szydło i premier Węgier Viktor Orban podczas spotkania w KPRM, 22 bm. Premier Orban przebywa z oficjalną wizytą w Warszawie.
Warszawa, 22.09.2017. Premier Polski Beata Szydło i premier Węgier Viktor Orban podczas spotkania w KPRM, 22 bm. Premier Orban przebywa z oficjalną wizytą w Warszawie. Foto: PAP/Jacek Turczyk

- Wizyta premiera Węgier w Polsce to kolejny test dla naszych oczekiwań względem pewnego rozszerzonego stanowiska dotyczącego tego, co stanowi podstawowy format problemów Unii Europejskiej. Chodzi tu o kwestie imigrantów i pracowników delegowanych – mówił prof. Łukasz Młyńczyk.

Gość odniósł się także do polityki Viktora Orbana. – Orban wielokrotnie pokazał, że jest bardzo pragmatycznym politykiem - chociażby w kwestii głosowania w Radzie Europejskiej czy w kwestii współpracy gospodarczej z Rosją – zauważył. - Nie zawsze były to elementy, które pozwalały na scalające myślenie pomiędzy Polską a Węgrami. Niewątpliwie konsekwentnie realizuje on politykę, która służy Węgrom i jej obywatelom – dodał prof. Młyńczyk.

Gość mówił także o spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Mateusz Maranowski.

Polskie Radio 24

_____________________

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 22.09.17

Godzina emisji: 15:08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: Wykluczenie kolejnego kraju z UE zakończyłoby się jej upadkiem

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 22:03
Rekomendacje Komisji Europejskiej w związku ze zmianami w polskim sądownictwie, a także Amerykańskie sankcje wobec Rosji, które mogą uderzyć m.in. w europejskie firmy. To najważniejsze tematy, które skomentowali goście audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Demokracja po węgiersku. Orban niekwestionowanym liderem

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 09:00
Jak dziś wygląda sytuacja polityczna na Węgrzech, czy Viktor Orban faktycznie podporządkował sobie państwo i w czyim ręku są węgierskie media? Gośćmi audycji Szukając Dziury w Całym byli: politolog dr Dominik Hejj oraz Andrzej Sadecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Możliwe konsekwencje nieprzyjmowania uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 10:35
Unijny Trybunał Sprawiedliwości odrzucił skargę Węgier i Słowacji na obowiązkowe przyjmowanie uchodźców. Z kolei Komisja Europejska zagroziła Polsce, Węgrom i Czechom pozwem do Trybunału Sprawiedliwości jeśli nie przyjmą one uchodźców podzielonych w ramach relokacji między kraje Unii Europejskiej. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 dr Aleksander Gubrynowicz z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Spór w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 19:33
Victor Orban zapowiedział prowadzenie przez jego kraj walki politycznej o zmianę unijnej decyzji dotyczącej obowiązkowej relokacji uchodźców. O tym, czy Polska, Węgry i Słowacja mogą uniknąć kar finansowych i wyjść obronną ręką z kryzysu, mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. Aleksander Gubrynowicz z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Orban jest przede wszystkim premierem Węgier, a dopiero później przyjacielem Warszawy”

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 17:00
- Viktor Orban jest znany na arenie europejskiej z tego, że popiera Polskę, ale jednocześnie potrafi wykorzystać zamieszanie wokół Polski do realizowania swoich interesów. Orban jest przede wszystkim premierem Węgier, a dopiero później przyjacielem Warszawy – powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Kędzierski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Skomentował w ten sposób wizytę węgierskiego premiera w Warszawie. Wizytę Orbana w Polsce komentował także dr Dominik Hejj - redaktor naczelny kropka.hu.
rozwiń zwiń