Komisja weryfikacyjna. Jarosław Jóźwiak kontra Patryk Jaki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 15:55
"Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wiedziała, co się dzieje w poszczególnych sprawach reprywatyzacyjnych i gdzie ewentualnie popełniono błędy" - powiedział przed komisją weryfikacyjną b. wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak. Jego przesłuchanie przed komisją weryfikacyjną relacjonowała w audycji Gorący Temat reporterka PR24 Ewa Wasążnik.
Audio
  • 05.10.2017 Ewa Wasążnik o przesłuchaniu Jarosława Jóźwiaka przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji.
  • 05.10.2017 Gorący Temat
Były wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak zeznaje jako świadek przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. Komisja na posiedzeniu zajmuje się reprywatyzacją nieruchomości przy ul. Złotej 19, ul. Zielnej 7Złotej 17 oraz ul. Chmielnej 50. Warszawa 5.10.2017
Były wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak zeznaje jako świadek przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. Komisja na posiedzeniu zajmuje się reprywatyzacją nieruchomości przy ul. Złotej 19, ul. Zielnej 7/Złotej 17 oraz ul. Chmielnej 50. Warszawa 5.10.2017Foto: PAP/Jakub Kamiński

Komisja weryfikacyjna zaczęła w czwartek badać reprywatyzację trzech działek na pl. Defilad. Po południu rozpatrzy ona odwołania w sprawie nieruchomości przy Chmielnej 70, od której w 2016 roku zaczęło się wyjaśnianie afery reprywatyzacyjnej. Członków komisji interesował przede wszystkim nadzór nad Biurem Gospodarki Nieruchomościami. Jarosław Jóźwiak sprawował go przed kilka lat.

Członek komisji Sebastian Kaleta pytał Jóźwiaka, czy urzędnik miasta złamał przepisy, nie sprawdzając, czy jest akt zgonu, jeśli sąd ustanowił kuratora dla takiej osoby "nieznanej z miejsca pobytu". "Złamał przepisy ten, kto ustanowił kuratora i nie sprawdził, czy ta osoba żyje" - padła odpowiedź. Świadek dodał, że urzędnik ma obowiązek sprawdzić, czy strony są właściwe umocowane do działania i "czy strona jest stroną realną".

Jak podkreślała Ewa Wasążnik, trwające ponad 4 godziny przesłuchanie Jóźwiaka było mozolne. – Podczas przesłuchania pojawiały się pytania o nieruchomości przy pl. Defilad i Chmielnej, ale też o ogólną ocenę procesu reprywatyzacji w Warszawie. Przesłuchanie Jarosława Jóźwiaka przypominało miejscami pojedynek między byłym wiceprezydentem Warszawy a przewodniczącym komisji Patrykiem Jakim – mówiła reporterka.

Na dzisiejsze posiedzenie komisji weryfikacyjnej została też wezwana prezydent Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz ponownie się nie stawiła. 

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/kk//IAR/PAP

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 05.10.2017

Godzina emisji: 15:08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co wie prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 18:00
- Prezydent Warszawy jest politykiem, który ma wiedzę o tym, co się w dzieje w jej otoczeniu – powiedział w Debacie Dnia Tomasz Walczak z Super Expressu. Odniósł się w ten sposób do artykułu Wojciecha Wybranowskiego z Do Rzeczy, który twierdzi, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wie więcej, niż mówi w sprawie warszawskich reprywatyzacji.
rozwiń zwiń