Politolog o spotkaniu prezydent-prezes PiS: może być trudno o porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 17:14
– W rozmowach dotyczących reformy sądownictwa brakuje pani premier – mówił w Gorącym Temacie prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek popołudnie po raz kolejny spotkali się ws. zmian w wymiarze sprawiedliwości.
Audio
  • 20.10.17 Politolog o spotkaniu prezydent-prezes PiS: może być trudno o porozumienie
  • 20.10.2017 Spotkanie prezydenta z prezesem PiS. Relacja Michała Walczyka - reportera PR24
Prezydent Andrzej Duda (P) przyjechał do Belwederu na spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
Prezydent Andrzej Duda (P) przyjechał do Belwederu na spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Foto: PAP/Rafał Guz

Do spotkania doszło w piątek po godz. 16.30 w Belwederze. Podczas rozmowy prezydent Duda przedstawił swoje stanowisko w sprawie poprawek PiS do prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN. Poprawki trafiły do niego w zeszłym tygodniu.

W ocenie prof. Łukasza Młyńczyka, o porozumienie może być jednak trudno. – Liczba spotkań sugeruje, że różnice są cały czas znaczne. Obaj politycy nie przybliżają się do rozwiązania – komentował gość PR24. – W większości spraw dot. reformy, PiS i prezydent zgadzają się ze sobą. Kłopot w tym, że ta mniejszość jest najistotniejsza – dodawał politolog.

Zdaniem eksperta, „w rozmowach dotyczących reformy sądownictwa brakuje pani premier”. – Impuls do zmian wychodzi od partii, ale większość projektów ustaw zgłasza Rada Ministrów. Z tego względu obecność szefowej rządu w rozmowach byłaby uzasadniona – pointował prof. Łukasz Młyńczyk.

Piątkowe spotkanie prezydenta z prezesem PiS będzie już czwartym z kolei obu polityków, dotyczącym zmian w sądownictwie.

Więcej w całej audycji.

W II części Gorącego Tematu rozmowa z drem Kamilem Zajączkowskim. Europeista na naszej antenie mówił o zakończonym w piątek szczycie Unii Europejskiej.

Gospodarzem programu był Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/PAP

Gorący Temat w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

__________________

Data emisji: 20.10.17

Godzina emisji: 15.08


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Może się okazać, że prezydent gra na PiS”

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 13:02
W poniedziałek prezydent zawetował ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym. Decyzja poprzedzona była kilkudniowymi protestami opozycji w tej sprawie. Tymczasem lider PiS, Jarosław Kaczyński uważa, że zatrzymanie reformy sądownictwa było błędem i należy zastanowić się, jak z tego wyjść. O najważniejszych wydarzeniach w Podsumowaniu Tygodnia mówili Dawid Wildstein (TVP Info) i Maciej Gajek (Newsweek).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: PiS i prezydent nie mają interesu w eskalacji sporu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 13:52
– Żadna ze stron nie ma politycznego interesu w eskalacji konfliktu – oceniał w magazynie Północ-Południe prof. Rafał Chwedoruk. Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego w Polskim Radiu 24 mówił o relacjach między prezydentem a obozem rządowym. W piątek, według TVP Info, ma dojść do spotkania Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prezydent Andrzej Duda uderza w nuty liberalnych konserwatystów"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 15:59
W poniedziałek w tygodniku „Do Rzeczy” ma się ukazać wywiad z prezydentem, w którym Andrzej Duda przyznaje, że "ataki na niego pochodzą głównie z jednego środowiska – bynajmniej nie środowiska PiS". "Chodzi o jednego z koalicjantów PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy" – wyjaśnia. Słowa te komentował w audycji Gorący Temat politolog dr hab. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w obozie władzy. „Prezes PiS przedstawia siebie jako mediatora”

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 15:11
„Ataki na mnie pochodzą głównie z jednego środowiska; bynajmniej nie jest to środowisko PiS” – mówił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”. Według tygodnika prezydent precyzuje, że chodzi o „jednego z koalicjantów PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy”. O relacjach wewnątrz obozu rządzącego mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie kolejne spotkanie prezydenta z prezesem PiS. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 18:00
Spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim odbędzie się w piątek, w godzinach popołudniowych. Poinformował o tym szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski. W Debacie Dnia komentarz dra Sebastiana Gajewskiego z Centrum im. Daszyńskiego i Aleksandra Majewskiego z portalu wPolityce.pl.
rozwiń zwiń